Sivil Din Eğitimi YEKDER’de Tartışılıyor

22 Kasım 2016

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), sivil din eğitiminde STK ve devletin rolünün tartışılacağı bir dizi etkinlik düzenliyor.

YEKDER tarafından düzenlenecek etkinlik, 26 Kasım 2016 Cumartesi, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılacak. Etkinlik, panelin ardından dernek merkezinde yapılacak üç oturumlu bir çalıştayı da kapsıyor.

15 Temmuz sonrasında yoğun olarak gündeme gelen “Sivil Din Eğitimi” alanında yapmış olduğu çalışmalarla tanınan YEKDER’in düzenlediği etkinlik, “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Sivil Kuruluşlar ve Din Eğitimi” başlıklı panel ile başlayacak. Başbakanlık Başdanışmanı Necdet Subaşı, YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk ve araştırmacı yazar Erol Erdoğan’ın konuşmacı olarak yer alacağı panel saat 10.00-12.30 arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dernek merkezinde saat 14:30-18:30 saatleri arasında düzenlenecek çalıştay, üç oturumda gerçekleşecek. Sivil din eğitiminde dünya örnekleri, alternatif din eğitimi programlarının durumu ve geleceği, din eğitimi faaliyetlerinde cemaat ve sivil toplum kuruluşları ile devletin rolü, işbirliği ve sınırları gibi meseleler tartışılacak.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ