İLKE, Suriyeli STK'ları Eğitiyor

24 Ocak 2017

İLKE Derneği, sivil toplum alanında kurumların niteliğini geliştirmek için öncü ve yenilikçi çalışmalar yapan sivil, akademik bir kuruluştur.

İLKE, sivil alanın güçlendirilmesi ve STK'ların politik karar süreçlerinde etkin şekilde görev almalarına dönük çalışmalara devam ediyor.

Bu bağlamda İLKE Kurumsal Yönetim Akademisi, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Ensar Vakfı, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İnsani Yardım Departmanı (ICHAD) ve Suriye Dernekler Platformu ile ortak bir eğitim düzenleyerek uluslararası bir organizasyona imza atıyor.

27 Ocak Cuma, Ensar Vakfı Genel Merkezi'nde 14:00'de başlayacak eğitim, 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek. Alanında öncü ve yenilikçi çalışmalar yapan akademisyenlerin ve uzmanların, Suriyeli STK'lar için Kurumsal Yönetim ve Organizasyon Eğitimi, Dernekler Kanunu, Dernek Muhasebeciliği, STK’lar İçin Gönüllü Yönetimi, STK’lar İçin Medya İletişimi, Mali Kaynak Geliştirme ve Yönetme gibi başlıklarda gerçekleştireceği eğitime, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları katılabilir.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ