Yeni Zelanda'daki Katliamı Kınıyoruz!

15 Mart 2019

Yeni Zelanda'nın Christchurch bölgesinde cuma namazı sırasında camiye düzenlenen menfur bir saldırıda 50 civarında Müslüman kardeşimiz katledildi. Bu katliamın münferit bir saldırı değil, son yıllarda artan İslam karşıtlığı ve ırkçılığın bir sonucu olduğunu düşünüyoruz.

Batı medyası ve bazı batılı yöneticilerin İslam düşmanlığının bu tarz katliamlara dayanak teşkil ettiğini, teröristlerin bunlardan cesaret aldığını biliyoruz. Nitekim camiye saldıran teröristlerin katliamı sosyal medyadan canlı yayınlaması bunun bireysel bir olay değil, saldırganların yanında azmettiricilerin de bulunduğu örgütlü bir katliam olduğunu düşündürmektedir.

İslam düşmanlığı ve ırkçılıktan beslenen bu menfur katliamı kınıyor, saldırıda şehit olan Müslüman kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm devletleri ve Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı gibi uluslararası kuruluşları katliama tepki gösterip İslam düşmanlığını bitirmeye davet ediyoruz.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ