YEKDER'de, Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Başlıyor

24 Şubat 2017

Yekder Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), ebeveynlerin; çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarına yardımcı olmak amacıyla Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP)'i geliştirdi.

ADEP sayesinde, ebeveynlerin çocuklarının inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine yönelik yapacakları çalışmalara uygulamalı bir eğitimle destek verilmesi hedefleniyor.

Çocukların Dini Eğitiminde Anne Baba Kilit Rol Üstleniyor

Din eğitimi uzmanları çocuk için dini referanslı bir hayatın inşasında anne-babanın hayati rolüne dikkat çekiyor. Yapılan araştırmaların neredeyse tamamı kişiler için ilk din eğitimi merkezlerinin aile olduğunu gösteriyor. Buna karşın ebeveynler çocuklarını dindar bir şekilde yetiştirmek için ne yapabileceklerini bilmediklerini ifade ediyorlar.

YEKDER, ebeveynlerin katılımlarını sağlayabilmek adına düzenleyeceği program hakkında detaylı bilgi almak için YEKDER'i arayabilirsiniz.

YEKDER Hakkında

İLKE Derneği'nin paydaş kuruluşlarından YEKDER, 1980’li yıllarda İslami ve insani değerler etrafında yaşamak ve yaşanmasına vesile olmak gayesiyle farklı kuruluşlar bünyesinde sürdürdüğü eğitim çalışmalarını 2003 yılında yeni bir çatı altına taşıdı. Taze bir kan, yeni bir heyecan ile ve aynı zamanda sağlam bir geleneği devralarak kurulan YEKDER, kurulduğu günden bu yana çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan geniş bir kitleye hizmet ulaştırmaktadır.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ