Türkiye’nin Gönüllü Gücü Projesi Başladı

16 Kasım 2021
İLKE Vakfı sivil toplum alanında yaptığı odak çalışmalara Türkiye’nin Gönüllü Gücü (TGG) projesi ile bir yenisini daha ekledi.

TGG projesi ile sivil toplum geleneğine yaslanan ve bugünün dinamikleriyle hareket alanını belirleyen kişi ve kurumların öyküsünün dinlenmesi hedefleniyor. Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen proje belli bir faaliyet alanına dönük çalışmalar yapan, etki alanı oluşturmuş ve gönüllü gücünü öne çıkarmış yapılar ve bireysel çabalar ilgilileri ile buluşturuyor.

Türkiye’nin kendi gerçekliğinde beraberinde getirdiği sivil toplum ve gönüllü gücü kendine özgü bir yapı oluşturmaktadır. Bu bağlamda İLKE Vakfı olarak TGG projesi ile toplum içinde inisiyatif almış bu kişi ve kurumların bizzat kendilerinden hikayeleri, hedefleri, çalışma biçimleri ve yarattıkları dönüşümleri dinleme imkanı yakalıyoruz. 

Proje kapsamında yapılan görüşmeler kayıt altına alınıyor, proje sitesinde ilgilileri ile paylaşılıyor. Bu görüşmelerde yapılan çalışmayı, hikayesini, süreçlerini ve gönüllülük esaslı faaliyetlerin toplumsal alanda açtığı yeni zeminler konuşuluyor. Görüşmeler proje sonunda bir kitapta toparlanacak ve bu alanda çalışan kişi ve kurumlarla paylaşılacak.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ