STK’lar için İtibar Yönetimi Buluşması Gerçekleştirildi

18 Şubat 2017

Sivil toplum kuruluşlarının (STK) kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla uzun yıllardır çeşitli faaliyetler düzenleyen İLKE, bu çalışmalarını geliştirmek ve daha sistematik yürütmek amacıyla “STK Kurumsal Yönetim Akademisi”ni kurdu.

Akademi temel olarak, sivil toplum alanında faaliyet gösteren kuruluşların kurumsal ve yönetsel kapasitesi ile bu kuruluşlarda gönüllü ve profesyonel çalışanların kişisel yetkinliğini artırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda akademi çeşitli eğitim, seminer, söyleşi ve yayın faaliyetleri organize edecek.

Akademi’nin 2017 yılı faaliyetlerinin ilk etkinliği olan “STK Konuşmaları -1” başlığı altında, Mehmet Ali Çalışkan’ın İtibar Yönetimi sunumu ile 18 Şubat 2017 tarihinde İLKE Merkez binasında gerçekleştirildi.

İki bölüm halinde gerçekleştirilen sunumun ilk bölümünde kavramlar tartışıldı ve STK’larda itibar yönetimi hakkında mevcut durum araştırma bulguları ile ortaya konuldu. Çalışkan, sunumunda kurumun mevcut kimliği ile arzulanan kimliği ve iletişimi yapılan kimliğinin birbirine yakın olmasının itibarı güçlendireceğini vurguladı. İletişimi yapılan kimliğin, arzulanan değil mevcut kimlik olması gerektiğine değindi. İkinci bölümde ise katılımcılarla birlikte konu üzerine tartışıldı ve sorular cevaplandı. Sohbet ortamında geçen sunum tecrübe paylaşımı açısından da faydalı oldu.

Katılan STK üyeleriyle birlikte aile fotoğrafı çekilmesi ile etkinlik son buldu.

STK Kurumsal Yönetimi tarafından organize edilecek bir sonraki etkinlik “Zaman Yönetimi” Profesyonel Gelişim Serisi kapsamında 21 Şubat 2017’de İLKE merkezinde 19:00- 21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ