STK Akademisi Kurumsal Yönetim Eğitimi ile Devam Ediyor

11 Ekim 2016

İLKE Derneği, sivil alanın güçlendirilmesi ve STK'ların politik karar süreçlerinde etkin şekilde toplumu temsil etme donanımına sahip olmasına yönelik önemli bir boşluğu doldurmak amacıyla STK Akademisi kurdu.

İLKE Derneği, 2015'te gerçekleştirdiği "STK Yönetici Eğitimi" programlarını yoğun bir katılımla düzenlemişti. Dernek, "STK Yönetici Eğitimi"ni 2016 itibariyle genişleterek daha zengin ve dolu bir içerikle STK Akademisi'ne dönüştürdü. Akademi bünyesinde, STK Yönetici Eğitimi, STK Kapasite Geliştirme Eğitimi ve Siviliz Konuşmaları olarak üç kademe faaliyetlerini sürdürecek olan akademinin ilk etkinliği STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri başlığıyla 24 Eylül 2016'da başladı.

STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri ayda bir düzenlenecek. Bu kapsamda Kapasite Geliştirme Eğitimleri’nin ikincisi “Kurumsal Yönetim Eğitimi” Yıldız Teknik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Örgütsel Davranış Anabilim Dalı Başkanı Nihat Erdoğmuş tarafından 29 Ekim 2016 Cumartesi günü verilecek. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul Koordinasyon ve Eğitim Merkezi'nde yapılacak eğitim 10.00-17.00 arasında gerçekleştirilecek. Yönetim ve Yöneticilik, Organizasyon Yapısının Oluşturulması, İş Akış Süreçleri ve İyileştirilmesi, Kurumsal Performans Ölçümü ve Denetleme gibi konular ele alınacak.

STK Akademi Eğitimleri, 18 Şubat 2017 Cumartesi' ye kadar devam edecek ve herhangi bir STK'da aktif olarak görev yapanlar ve gönüllü çalışanlar akademi eğitimlerine katılabilecek.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ