STK Akademisi Bilgi ve Belge Yönetimi Dersi ile Başladı

26 Eylül 2016

İLKE Derneği, bugüne kadar sivil toplum alanında kamuya hizmet veren kurumların niteliğini geliştirmek için öncü ve yenilikçi çalışmalar yapmaktadır. İLKE Derneği, bu kapsamda sivil alanın güçlendirilmesi ve STK'ların politik karar süreçlerinde etkin şekilde toplumu temsil etme donanımına sahip olmasına yönelik önemli bir boşluğu doldurmak amacıyla STK Akademisi kurdu.

İLKE Derneği, ilkini 2015'te gerçekleştirdiği "STK Yönetici Eğitimi" programıarını yoğun bir katılımla düzenlemişti. İLKE Derneği, "STK Yönetici Eğitimi" ni 2016 itibariyle genişleterek daha zengin ve dolu bir içerikle STK Akademisi'ne dönüştürdü. Akademi bünyesinde, STK Yönetici Eğitimi, STK Kapasite Geliştirme Eğitimi ve Siviliz Konuşmaları olarak üç kademe faaliyetlerini sürdürecek olan akademinin ilk etkinliği STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri başlığıyla 24 Eylül 2016'da, İLKE Derneği'nde başladı.

STK Kapasite Geliştirme Eğitimleri ayda bir düzenlenecek ve ilk ders Savaş Songur'un ver STK'larda Bilgi ve Belge Yönetimi ile başladı. Songur sunumunda Dünyadaki arşiv sisteminden

STK Akademi Eğitimleri, 18 Şubat 2017 Cumartesi' ye kadar devam edecek ve herhangi bir STK'da aktif olarak görev yapanlar ve gönüllü çalışanlar akademi eğitimlerine katılabilecek.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ