Yılmaz Yaman

Yılmaz Yaman

Dijital ekonomi ve pazarlama konularında çalışan Yaman; İstanbul Üniversitesi'nde e-ticaret alanında pazarlama yüksek lisansını, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde ise mobil ticaret alanında doktorasını tamamladı.

Profesyonel iş yaşamına 2002 yılında başladı. Gıda, perakende ve gayrımenkul sektörlerinde sırasıyla proje yöneticisi, iş geliştirme yöneticisi, satış yöneticisi ve pazarlama müdürü olarak çalıştı. 2010 yılında dil eğitimi için İngiltere'ye gitti. 2012'de Anadolu Ajansı'na (AA) katıldı. 

AA'da üst düzey yönetici olarak Pazarlama, İş Geliştirme, Kurumsal Projeler, Teknoloji ve İletişim alanlarında yurt içi ve yurt dışında çalışmalar yürüttü. Asya ve Pasifik Bölge Koordinatörü olarak İran, Pakistan, Çin, Malezya ve Endonezya ofislerinin kurulumlarında yer aldı. 2017 yılında bir dönem Endonezya'da yaşadı. 

2018'den itibaren AA'nın Pazarlama, İş Geliştirme, Yayınlar ve Kurumsal İletişim bölümlerinden sorumlu Direktör olarak çalışmalarını yürütüyor. Pazarlama, e-ticaret, mobil perakende ve sivil toplum alanlarında kitap ve makaleleri bulunan Yaman, eşi ve iki kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.