Türkiye'nin Gönüllü Gücü Projesi(TGG) Tanıtıldı

12 Şubat 2022

Türkiye’nin Gönüllü Gücü Projesi tanıtım toplantısı, STK ve medya temsilcilerinin katılımıyla İLKE Vakfı’nda gerçekleştirildi.


Sivil toplum geleneğine yaslanan ve bugünün dinamikleriyle hareket alanını belirleyen kişi ve kurumların öyküsünün dinlendiği, Türkiye'nin gönüllü birikiminin ortaya konduğu Türkiye'nin Gönüllü Gücü(TGG) projesinde belli bir faaliyet alanına dönük çalışmalar yapan, etki alanı oluşturmuş ve gönüllü gücünü öne çıkarmış yapılar ve bireysel çabalar öne çıkarılmaktadır.


Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının yapısı, örgütlenmesi, çalışma alanları hakkında yapılmış incelemelere katkı sunmak ve  sivil toplum geleneğinin önemli dinamiklerinden biri olan gönüllülüğü aktörlerinden dinleyerek bu anlatıyı ilgililerine ulaştırmayı hedefleyen Türkiye'nin Gönüllü Gücü projesi tanıtım toplantısı STK ve medya temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Proje üzerine yapılan bilgilendirme ardından şu ana dek yapılan röportajlardan kısa bir kesit de katılımcılarla paylaşıldı. Türkiye'deki gönüllülük biçimleri üzerine fikir alış verişi yapılan toplantıda, katılımcıların gönüllülük üzerine bilgi ve katkıları alındı.