PGE 2| İletişim ve İkna

Akademi’nin 2017 yılı faaliyetleri “Profesyonel Gelişim Eğitimleri” dizisinin birinci eğitimi, yönetim psikolojisi uzmanı İbrahim Zeyd Gerçik’in “İletişim ve İkna” eğitimi ile devam etmiştir. Eğitim 29 Nisan 2017 Cumartesi tarihinde İLKE Merkez binasında düzenlemiştir. Katılımın ücretsiz olduğu eğitim STK’larda profesyonel ve gönüllü çalışanlara açık şekilde organize edilmiştir.

İletişim ve İkna başlıklı eğitimde şu konular üzerinde durulmuştur:

  • Liderliğin Omurgası: Güven İnşası
  • İnsanı Harekete Geçirme: Sevgiİnşası
  • İknanın Ahlaki İlkeleri

Hatırlarda uzun süre kalmaya aday bazı konular üzerinde duruldu:

İnsan, nisyan (unutmak) ve ünsiyet (tutunmak-bağ kurmak) kelimelerinden gelen iki köke sahiptir. İkna için güvenin şart, güven ise umursamakla, karşıdaki varlığı kabul etmekle başlar; güçlünün yanlış yaptığında yanlışını söylemekle güven pekişir.

İbrahim Zeyd Hoca, seminer esnasından bazı film enstantenelerinden de yararlanmış ve bu şekilde mesajı güçlendirme yolunu tercih etmiştir. İlişkide, muhatabın güçlü yönlerine odaklanıp, geri besleme ile zenginleşme sağlanabileceği aktarıldı. Sabır ise, öz-kontrol, olgunlaşma süresi gelinciye kadar elinden gelenin en iyisini yapma süreci olduğu belirtildi.

İkna ve İletişim eğitimi, karşılıklı oturma düzeninde, soru-cevap formatında gerçekleşti. Program sonunda İLKE Genel Sekreteri Kadir Yaman, vermiş olduğu seminer ile Kurumsal Yönetim Akademisi’ne katkılarından dolayı İbrahim Zeyd Gercik’e teşekkür plaketi takdim etti. İletişim ve İkna eğitimi katılımcılarla çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.