Nokta Yayın Grubu Yola Çıkıyor

12 Ekim 2023

İLKE Vakfı bünyesinde kurulan Nokta Yayın Grubu, 14 Ekim Cumartesi günü Üsküdar’daki yeni ofisinin açılışıyla yayın hayatına başladı. Bünyesinde 4 yayınevi ve 3 dergi bulunduran yayın grubu, yayıncılık dünyasına hızlı bir giriş yapacak.


Nokta Yayın Grubu, düşünce yayıncılığı alanında bir referans noktası olmayı amaçlıyor. Yayın grubu bünyesinde Nokta Kitap, Fikir, Mesken ve İktisat Yayınları ile İnsan & Toplum, Tujise ve İş Ahlakı dergileri yer alıyor. Ayrıca prodüksiyon çalışmaları yapan Stüdyo da yayın grubu bünyesinde faaliyetlerine devam edecek.


Fikir Üretimini Önemsiyoruz


Nokta Yayın Grubunun açılış programında söz alan İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, dijital ve basılı yayıncılığı bir araya getirmenin önemine vurgu yaparak Nokta Yayın Grubu’nda sadece Türkiye’de değil, global düzeyde de fikir üretimine katkı sağlamak istediklerini vurguladı. Program İLKE Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş’un konuşmasıyla devam etti. “40 yıla yaklaşan bir süredir devam eden faaliyetlerin bu yayın grubundaki fikri oluşumu besleyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullanan Erdoğmuş, yeni ofisin de hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.


Fikir Kitap, akademik yayıncılığa yeni bir soluk getirmek üzere yola çıktı


Özgün araştırma çalışmalarının ve yeni serilerin yayınlanacağı Fikir Kitap’ta, sosyolojiden uluslararası ilişkilere, siyasetten iletişime geniş bir sahada nitelikli eserler okuyucu ile buluşacak. 2015’ten bu yana 100’e yakın eser yayınlayan İLEM Yayınları da artık Fikir Kitap markası ile yoluna devam edecek.


Mesken Kitap’la çocuk, genç, aile ve ilahiyat alanında değerli eserler çıkacak


Mesken Kitap, çocuk, genç, aile ve ilahiyat alanında değerli eserler yayınlamak isteyen yeni bir yayınevi olacak. 2003’ten bu yana çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve eğitimcilere yönelik özgün programlar, yayınlar ve materyaller geliştiren YEKDER Yayınları, artık okurlarının karşısına Mesken Kitap etiketiyle çıkacak. Mesken, hazırlanan yeni serilerle her yaştan okurun dikkatini çekmeyi hedefliyor.


Nokta Kitap, Müslüman dünyanın temel meselelerine ve sosyal hayata dair konulara odaklanacak. Çok yakında yeni serilerin görücüye çıkacağı Nokta Kitap’ta ayrıca alanında uzman kişilerle ortak ürünler verilecek.


İnsani ve İslami bir ekonominin yöntemlerini araştıran halihazırda 100’ün üzerinde kitap yayınlayan İktisat Yayınları da eser üretimini yoğunlaştıracak. Uluslararası indekslerce taranan ve saygın bir konumda olan süreli yayınlar ise güçlenerek yolculuğuna devam edecek.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ