Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler 19. Sayısı Yayımlandı.

01 Eylül 2022

İLKE Vakfı Toplumsal Düşünce ve Araştırma Merkezi (TODAM) bünyesinde Müslüman toplumların entelektüel gündemlerine ışık tutmak amacıyla her ay yayımlanan Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni 19. sayısıyla siz değerli okuyucuların karşısında.

Bültende; Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Güney-Güneydoğu Asya, Orta Asya, Batı Avrupa ve Balkan bölgelerinde yer alan sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu faaliyetlerden hareketle öne çıkan konular hakkında üç analiz, bir kitap değerlendirmesi ve bir söyleşi yer aldı.

Bültenin bu sayısında Prof. Dr. Mahmut Hakkı Akın İslamofobinin üretim süreçlerini incelerken Abdenneour Toumi Tunus demokrasisinde meydana gelen son gelişmeleri analiz etti.  Bültende Ziyaüddin Serdar’ın da editörlerden biri olduğu Muslim Societies in Postnormal Times adlı kitap değerlendirmesinin yanı sıra Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren ile gerçekleştirilen söyleşiye yer verildi. Bu sayıda son olarak İslam düşüncesinin önde gelen isimlerinden biri olan Taha Abdurrahman’ın düşünce dünyası ele alındı.


İncelemek için tıklayınız.


ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ