Malezya Finans Akreditasyon Kurumu'ndan İLKE'ye Ziyaret

19 Ekim 2017

Malezya Finans Akreditasyon Kurumu (FAA) Temsilcileri Arvind Sreekaran ve Julie Heng Mei Ching, İLKE Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) Başkanı Lütfi Sunar, İLKE Genel Sekreteri Kadir Yaman ve İLKE Kurumsal Yönetim Akademisi Başkanı Nihat Erdoğmuş hazır bulundu.
İLKE'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Lütfi Sunar, İKAM hakkında detaylı bilgi vererek, Türkiye'deki İslami finans kurumlarının işleyişi, akademideki varlığı üzerine mütalaada bulundu. Karşılıklı değerlendirmenin ardından Finans Akreditasyon Kurumu Temsilcisi Arvind Sreekaran, İslami Bankacılıkta yaygın olarak karşılaştıkları sistemsel boşluklardan bahsetti ve bunları önlemek için yaptıkları eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Toplantının devamında İLKE Kurumsal Yönetim Akademisi Başkanı Nihat Erdoğmuş, temsilcilere izledikleri kurumsal eğitim metodu ile ilgili sorular yönelterek karşılıklı bilgilendirilmeyi amaçladı. Toplantının sonuna doğru uluslararası bankacılık standartlarının gerekliliği ve İslami bankaların şer’i kuralları bilmesinin önemine değinildi. Ve kurumlar arası ileriye yönelik ortak çalışmaların imkanı konuşuldu.
Ziyaret İKAM Başkanı Lütfi Sunar'ın ziyaretçilere hediye takdim etmesiyle toplantı sona erdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ