İLKE'den Eğitimle İlgili Kurumlara Ziyaret

03 Temmuz 2019

İLKE yöneticileri ve araştırmacıları geçtiğimiz günlerde Ankara ve İstanbul'da eğitim ile ilgili kurum ve kuruluşları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.


İLKE Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Erdoğmuş, İLKE Araştırmacıları Arife Gümüş, Hafsa Nur Aslanoğlu, Merve Bircan ve Resul Çiftci'den oluşan İLKE heyeti, ilk olarak TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette İşler'e İLKE'nin eğitim faaliyetleri anlatıldı.


İkinci ziyaret ise Eğitim Bir-Sen'e gerçekleştirildi. İLKE Heyeti burada Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın Başkanı Ali Yalçın ile görüştü ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. İLKE Heyeti Eğitim Bir-Sen’in hazırladığı Yükseköğretime Bakış 2019 rapor sunumuna da katıldı.


İLKE Araştırmacıları Arife Gümüş, Hafsa Nur Aslanoğlu, Merve Bircan ve Resul Çiftci Ankara'da ayrıca MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı'yı ziyaret etti.


İLKE Heyeti İstanbul'da ise Öğretmen Akademisi Vakfı'nı ziyaret ederek Eğitim Direktörü Arzu Atasoy ve İzleme-Değerlendirme Uzmanı Anıl Derkuş ile görüştü.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ