İLKE ve Kurumları STK Fuarı'na Katıldı

19 Kasım 2018

İslam Dünyası STK’lar Birliği (İDSB) ile Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) tarafından düzenlenen 3. Uluslararası STK Fuarı İstanbul Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuara İLKE Derneği de kurumları İGİAD, İLEM, YEKDER ile merkez kuruluşları İKAMve KYA’yla birlikte katıldı.

Yenikapı Gösteri Merkezi'nde iki gün süren fuar ile ilgili konuşan İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt, İslam dünyasının ihtiyacı olan birlik ve beraberliği bu tarz fuarlarla sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Bu tip etkinliklerin artmasını arzu ettiklerini dile getiren Kurt, "Biz özellikle şöyle tanımlıyoruz, önümüzde çok sorun vara ama tek çıkış noktamız var; birlik ve beraberlik. Bugün burada bütün ümmet bir araya geldi. Her geçtiğimiz yıl, Türkiye'nin üstlenmiş olduğu liderlik misyonuna uygun bir şekilde, sivil toplum kuruluşlarının dünyanın dört bir tarafından buraya akın ederek, İslam dünyasındaki bu birlik ve beraberliği sergiledikleri, tecrübelerini paylaştıkları çok önemli ve stratejik bir buluşma. Bu ümmetin buna ihtiyacı var. İnşallah burada bütün arkadaşlarımız kendi tecrübelerini birbirleriyle paylaşacaklar ve biz inanıyoruz ki bu birlikten sürdürülebilir bir iş birliği çıkacak." diye konuştu.

Fuara 40 ülkeden 175 STK katıldı. Kurumları ve merkez kuruluşları ile birlikte fuarda yer alan İLKE Derneği’nin standı yoğun ilgi gördü. Standımızı iki gün boyunca Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, STK yöneticileri ve akademisyenlerin yanısıra yüzlerce kişi ziyaret etti.

İLKE Standında sergilenen kurum bültenlerimiz ile İktisat Yayınları ve İLEM Kitaplığı’nın kitapları yoğun ilgi gördü.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ