İLKE ve İLEM Hizmet Binası Gönüldaşlarıyla Buluştu

11 Şubat 2017

2 Ocak 2016'da dualarla temeli atılan İLKE ve İLEM hizmet binası, 11 Şubat 2017'de yine dualarla hizmete açıldı.

Yoğun ve gayretli bir çalışmanın sonunda faaliyete giren bina, Halk Caddesi Türbekapısı Sokak' ta gönüldaşlarıyla ve mensuplarıyla buluşmaya ve kurumlarımızın etkinliklerini bir çatı altında toplayarak daha etkin ve nitelikli çalışmalar yapmalarına vesile olacak.

Yoğun katılımla gerçekleşen açılış törenine İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Davut Şanver selamlama konuşmalarıyla başladı. Şanver, emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak ve İLKE ve İLEM hizmet binasının hayırlı, bereketli çalışmalara vesile olması temennisiyle kürsüden ayrıldı. Ardından İLKE Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, binanın inşaatında çalışanlardan başlayarak emeği geçenlere şükranlarını sundu. İnşaatta görev alan çalışanalara teşekkür belgelerini takdim etti. Sunar'ın ardından İLEM Başkanı Süleyman Güder ve Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

Tören, Uludağ Üniversitesi Öğretim üyesi Bilal Kemikli'nin yaptığı dua ile devam etti. Dua sonrasında kurban kesimi gerçekleşti ve ardından kurdele kesim törenine geçildi.

İLKE İLEM hizmet binası açılışı misafirler için hazırlanan ikramların sunumu ve binanın misafirlerle birlikte gezilmesinin ardından nihayete erdi.

İLKE ve İLEM Hizmet Binası
1350 metrekarelik kullanım alanına sahip olan ve 8 kattan oluşan bina; 90 kişilik çok amaçlı salon, 75 kişilik konferans salonu, toplamda 100 kişilik 2 derslik; 60 kişilik toplantı salonu; kadınlar ve erkekler için mescid, kütüphane, sosyal alanlardan oluşuyor. Ergonomik ve modern tasarımla inşa edilen binada geleneksel mimarimizin temel unsurları olan taş ve ahşap işçiliği yoğun olarak kullanıldı.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ