İLKE VAKFI GELECEĞİN TÜRKİYESİNDE DIŞ POLİTİKA RAPORUNU AÇIKLIYOR

13 Şubat 2020


Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika Raporu, Türk Dış Politikasına Yeni Bir Vizyon Kazandıracak Öneriler Paylaşıyor.

 

İLKE Vakfı’nın Geleceğin Türkiyesi Projesi kapsamında hazırladığı beşinci rapor olan Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika , 25 Şubat Salı günü saat 10.00’da Şişli Grand Cevahir Hotel’de kamuoyuna sunulacak…


İLKE Vakfı tarafından 2018 yılında başlatılan ve 8 serilik bir rapor silsilesini oluşturan Geleceğin Türkiyesi Projesi, Türkiye’nin kritik meselelerinde vizyoner önerilere imza atıyor. Eğitim, Yükseköğretim, Ekonomi, Yönetim, Dış Politika, Sosyal Politikalar, Kültür Politikaları ve Sivil Toplum olmak üzere belirlenen alanlarda dünyanın nabzını ölçen aynı zamanda da yerel dinamiklerimizle beslenen ilke koyucu, çözüm vaz eden önerileri kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.


İstanbul Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Güder, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Çemrek  ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi M. Hüseyin Mercan tarafından kaleme alınan Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika raporu bu ay kamuoyu ile paylaşılacak.


Raporda Türkiye’nin dış politikasının anlaşılması adına geçmişten günümüze geniş bir dönemi kapsayan dış politika analizi yapılıyor. Sonrasında 21.yy’da değişen küresel siyaset dinamikler ve dış politikamıza yansımaları ele alınıyor. Türk dış politikasının kronikleşen sorunları ve son dönemdeki siyasal gelişmelerden kaynaklanan bazı değişimler tespit edilerek Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika için bazı kurumsal ve yapısal vizyon önerileri sunuluyor.


İLKE Vakfı daha önce de Eğitim, Yükseköğretim, Ekonomi ve Yönetim alanlarında raporlar hazırlayarak kamuoyu ile paylaşmıştı.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ