İLKE Vakfı Araştırma Stajyerleri Arıyor

16 Eylül 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı faaliyetlerini güçlendirmek için belirli alanlarda nitelikli çalışmalar yapan lisansüstü öğrencilere İLKE Araştırmacı Destek Programı çerçevesinde 9 ay boyunca destek verecek. Bugün başlayan başvurular 30 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. Başvurular vakıf merkezine şahsen yapılacaktır.

 

Araştırma Stajyerlerinin Görev Tanımı ve Sorumlulukları 

Dahil olduğu araştırma ve projede kendisine verilen görevleri yerine getirmek;

- Toplantı ve diğer organizasyonlarda görev almak;

- Grup çalışması yapabiliyor olmak.

 

Kimler Başvurabilir? 

- İstanbul’da herhangi bir üniversitede yüksek lisans veya doktora yapan veya İstanbul dışında bir üniversiteye kayıtlı ise İstanbul’da yaşayan;

- Kamu Yönetimi, İslamcılık Araştırmaları, Eğitim, İslam İktisadı, Hukuk, STK/Yönetim Araştırmaları alanlarının birinde çalışmalar yapan;

- Akademik çalışmalarında başarılı (Yüksek lisansta 2 yılı doktorada 4 yılı aşmamış) olan adaylar programa başvurabilir.

 

Önemli Tarihler

- Başvuru için son tarih: 30 Eylül 2019
- Mülakata davet edileceklerin açıklanması: 3 Ekim 2019
- Mülakat tarihleri: 4-5 Ekim 2019
- Programa kabul edilenlerin açıklanması: 7 Ekim 2019

 

İlgililerin başvurularını vakıf merkezine bizzat yapmaları gerekmektedir.

 

İLKE HAKKINDA

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı bünyesinde Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) gibi güçlü kuruluşları; İslam İktisadı Merkezi (İKAM) ve Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA) gibi merkezleri barındıran kamusal bilgi, politika ve strateji üreten bir kuruluştur.


İLKE Vakfı, Türkiye ve dünya meselelerine dair önemli görülen konular ile çalışmalarını derinleştirmekte ve bünyesindeki derneklere ve benzer faaliyetler yapan başka kurumlara yönelik strateji ve vizyon oluşturmak maksadıyla çeşitli özgün araştırma projeleri yürütmektedir.


Türkiye ve Dünya Siyaseti, İslam iktisadı, Eğitim ve Sivil Toplum Çalışmaları gibi önemli konularda çalışmalar yapmakta ve bu alanda yapılan çalışmaları desteklemektedir. Bu alanların her birinde pek çok nitelikli araştırma raporları hazırlatmış, büyük bir titizlikle hazırlanan bu raporları kamuoyuyla çeşitli platformlarda paylaşmaktadır.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ