İLKE, Ramazan Bayramında Bir Araya Geldi.

26 Haziran 2017

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, kurumları ve gönüldaşları ile Ramazan Bayramının ikinci günü saat 11:00’de Üsküdar’daki dernek binasında bayramlaşmak için bir araya geldi. İLEM, İGİAD ve YEKDER üyelerinin aileleriyle beraber katıldığı bayramlaşma merasiminde çocuklar da unutulmadı. Çeşitli hediyelerin verildiği çocuklar, bayramlaşmayı bir şenlik havasında geçirdi.
İLKE bayramlaşma merasimi Kur’an-i Kerim tilavetiyle başlamasının ardından İGİAD Başkanı Ayhan Karahan, YEKDER Başkanı Yusuf Alpaydın, İLEM Başkanı Süleyman Güder ve İLKE Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar bayram mesajlarını katılımcılar ile paylaştılar. Yapılan konuşmalarda Müslümanlar için arınma ve günahlardan temizlenme zamanı olan Ramazan ayı ardından gelen bayram sevinci paylaşıldı.
İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Davut Şanver konuşmasına Enfal Suresi 46 numaralı ayeti okuyarak başladı. Paylaşarak geçirilen bir aydan sonra gelen bayramın bereketi üzerinde durulan konuşmada, sahip olunan her nimetin sorumluluğu da beraberinde getirdiği hatırlatıldı. Davut Başkan konuşmasına şu şekilde devam etti:
“ Sahip olduklarımız, bu bazen bir ünvan bazen de mal-mülk gösteriş aracı değildir. İnsanları sevmeden onlar için bir şey yapmamız mümkün değildir. Cihad, insanları doğruya götüren yolların üzerindeki engelleri kaldırmakla mümkün olur. Sorumluluklarımızı hatırlamak zorundayız. Bu anlamda İLKE, mektebimiz, karargahımız ve mevzimizdir. Üzerimize düşen daha çok çalışmak ve mütevazi olmaktır.”
Davut Şanver konuşmasını burada paylaştığımız gibi cennet nimetlerini de paylaşmayı Allah cc’den dua ederek bitirmiştir. Kardeşlik ikliminde gerçekleşen bayramlaşma merasiminde birçok katılımcı söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaşma imkanı buldu. İLKE gönüldaşlarının sevgi ve kardeşliği paylaşarak çoğalttığı bayramlaşma merasimi yapılan hasbihallerin ardından sona erdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ