İLKE Kurumsal Yönetim Akademisi, İkna ve İletişim Semineri İlgi İle Takip Edildi

29 Nisan 2017

İLKE bünyesinde faaliyet gösteren Kurumsal Yönetim Akademisi’nin organize ettiği Profesyonel Gelişim Seminerlerinin ikincisi İletişim ve İkna konusunda düzenlendi. Yönetim psikolojisi uzmanı İbrahim Zeyd Gerçik tarafından verilen seminer İLKE binasında gerçekleşti.

Daha çok STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen seminerde İbrahim Zeyd Gerçik, ikna konusunda farkındalık oluşturmak istediğini belirtti. Sözlerine, “İkna, sizin seçiminizle gösterilen hedefi benimsenizdir. İnanarak ve kendi seçiminizle ilerlemek söz konusudur.” şeklinde devam etti.

İnsan, nisyan (unutmak) ve ünsiyet (tutunmak-bağ kurmak) kelimelerinden gelen iki köke sahip olduğu belirtildi. İkna için güvenin şart olduğu, güven ise umursamakla, karşıdaki varlığı kabul etmekle başlar; güçlünün yanlış yaptığında yanlışını söylemekle güvenin pekiştiği aktarıldı.

İbrahim Zeyd Hoca, seminer esnasından bazı film enstantenelerinden de yararlanmış ve bu şekilde mesajı güçlendirme yolunu tercih etmiştir. İlişkide, muhatabın güçlü yönlerine odaklanıp, geri besleme ile zenginleşme sağlanabileceği aktarıldı. Sabır ise, öz-kontrol, olgunlaşma süresi gelinciye kadar elinden gelenin en iyisini yapma süreci olduğu belirtildi.

İkna ve İletişim semineri, yüzyüze oturma düzeninde ve soru-cevaplarla karşılıklı etkileşim içerisinde başarıyla gerçekleşti. Program sonunda İLKE Genel Sekreteri Kadir Yaman, vermiş olduğu seminer ile Kurumsal Yönetim Akademisi’ne katkılarından dolayı İbrahim Zeyd Gercik’e teşekkür plaketi takdim etti. İletişim ve İkna semineri katılımcılarla çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ