İLKE Heyeti İş Birliği Fırsatları için Fransa’da!

20 Kasım 2022

Fransa’da bulunan İLKE Vakfı heyeti çeşitli araştırma merkezleri ve düşünce kuruluşlarını ziyaret ederek olası işbirliği imkânlarını değerlendirdi. Heyette İLKE Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Lütfi Sunar ve Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi (TODAM)  Kıdemli Araştırmacısı Dr. Elyesa Koytak yer aldı.


Heyet, Le Centre arabe de recherches et d’études politiques de Paris (CAREP Paris)’e gerçekleştirdikleri ziyarette merkezin direktörü Dr. Salam al-Kawakibi ile görüştü. İLKE heyetinin kurumun araştırma ve yayın faaliyetleriyle ilgili yaptıkları bilgilendirmenin ardından ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile sonlandı. Heyet daha sonra Yunus Emre Enstitüsü’nün Paris şubesini ziyaret etti. İLKE heyetini şubenin koordinatörü Celine Aydın ağırladı.


Daha sonra Fransa'daki Müslüman toplumu çevreleyen meseleleri görüşmek ve değerlendirmek üzere Paris'teki Union Turco-Islamique d'Affaires Religieuses à Paris'i ziyaret eden heyet birliğin direktörü Bayram Demirtaş’la bir araya geldi. Ziyaretin devamında Millî Görüş'ün Fransa şubesi CIMG Fransa, konuk heyet onuruna bir akşam yemeği düzenledi. Yemekte taraflar, İLKE'nin Fransa'da yaşayan Müslümanlara akademik olarak nasıl katkı sağlayabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu. Ziyaret akşam yemeğinin ardından sona erdi. 

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ