İLKE Derneği Üsküp’te

15 Temmuz 2016

İLKE Derneği, ulusal ve uluslararası alanda sürdürdüğü kurumsal ziyaretlerine Üsküp’te devam ediyor.

İLKE Derneği, on dört ülkeden 150’nin üzerinde katılımcının iştirak ettiği II. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi kapsamında Makedonya’nın başkenti Üsküp’te temaslarda bulundu.

Kültürler arası Eğitim ve Eğitimde Çok kültürlülük Deneyimleri ana temalı II. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi 15 – 17 Temmuz 2016 tarihlerinde Üsküp’te gerçekleştiriliyor.

İLKE Derneği Mütevelli Heyeti Başkanı Davut Şanver, Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar ve Yürütme Kurulu üyesi Nihat Erdoğmuş, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) Başkanı Yusuf Alpaydın; Köprü Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, Üsküp Ensar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve İslam Medeniyeti Merkezi Vakfı’na (FOCIC) ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Dernek başkanları ve üyeler, İLKE Derneği ve paydaş derneklerinin çalışmaları hakkında bilgi vererek, Üsküp’teki sivil toplum çalışmaları hakkındaev sahibi dernek yetkililerinden bilgi aldılar. Sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmeler karşılıklı işbirliği ve iyi niyet temennisi çerçevesinde son buldu.

Kültürler arası Eğitim ve Eğitimde Çok kültürlülük Deneyimleri ana temalı II. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi; konferans, çalıştay, atölye ve sempozyum içerikleriyle uluslararası eğitimde çok kültürlülüğün farklı yansımalarını iki gün boyunca Makedonya’nın başkenti Üsküp’te ele alacak.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ