İLKE Derneği Bayramda Bir Araya Geldi

03 Eylül 2017

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, kurumları ve gönüldaşlarıyla 3 Eylül 2017 saat 11:00’de İLKE merkezinde bir araya geldi. İLEM, İGİAD ve YEKDER üyelerinin aileleriyle beraber katıldığı bayramlaşma merasiminde her İLKE bayramlaşmasında olduğu gibi çocuklar da unutulmadı. İLKE Derneği ve kurumları üyelerinin aileleriyle teşrif ettiği programa katılımın oldukça yoğun olduğu gözlendi.
Bayramlaşma programı Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını İLKE Mütevelli Heyeti başkanı Davut Şanver gerçekleştirdi. Şanver: ’’İLKE Derneği ve kurumları olarak çevremizdeki İslami dönüşümlere öncülük etmeye, yanlış gördüğümüz şeyleri düzeltmeye çalışıyoruz. Şüphesiz zor zamanlar yaşıyoruz. Ümmetin çeşitli saldırılara maruz kaldığı bu dönemde, esas konuşmamız gereken şey bizim nerede durduğumuz, ne yaptığımızdır. Biz İLKE Derneği olarak Müslümanlarla helal daire içinde doğru işler yapmaya çalışıyoruz. Ümmetin geçirdiği bu zor zamanda İLKE olarak bizlerin de yükü ağır. Sürekli yanlış işlerden bahsetmekten ziyade doğru işler yapmamız gerekmektedir.’’ şeklinde konuştu.
Davut Şanver’in konuşmasının ardından İLKE Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güder, YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Alpaydın, İLKE Kurumsal Yönetim Akademisi Koordinatörü Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, İGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Cingöz bayram mesajlarını katılımcılarla paylaştı.
Kardeşlik ve dostluk havasında geçen bayramlaşmada, konuşmaların ardından isteyen katılımcılar söz alarak temenni ve dileklerini paylaştı.
İLKE gönüşdaşlarının aileleriyle teşrif ettiği İLKE bayramlaşması, okunan dua ve yapılan hasbihallerin ardından sona erdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ