İLKE Camiası İftarda Buluştu

01 Nisan 2023


İLKE Camiası, 1 Nisan 2023 Cumartesi günü her yıl düzenlenen geleneksel İLKE İftarında bir araya geldi. İLKE Vakfı, İLEM, İGİAD ve YEKDER'in üye, gönüllü, çalışan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Programda İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Taha Eğri, İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Alkan ve İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Erdoğmuş birer konuşma yaptılar.

 

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Taha Eğri, İLEM olarak eğitim ve insan yetiştirme konusuna odaklanacaklarını belirtti. Yayınlar, projeler ve akademik etkinlikler konusunda da esnek, planlı çalışmalar yapacaklarını söyledi. Konuşmasında İLEM'in bilgi arayışına ve çalışmalarının güçlenerek devam edeceğini ifade etti.

 

İLKE Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Alkan ise konuşmasında, Güneydoğu’da yaşanan depremler nedeniyle Ramazan ayının buruk geçtiğini ve depremzedelerin ve hayatını kaybedenlerin unutulmadığını söyledi. İftar programı için bir araya gelen herkesin kalbinin depremzedelerle birlikte attığını belirten Alkan, İLKE Vakfı’nın Maraş'ta düzenleyeceği iftar programına da değindi.

 

İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Erdoğmuş ise konuşmasında, Müslümanlar olarak Ramazan ayını büyük bir coşku ve heyecanla karşıladığımızı ancak bu yıl deprem dolayısıyla buruk geçtiğini ifade etti. İftar programının insanlar arasındaki dostlukları güçlendireceğini ve Ramazan'ın bereketinden yararlanmaya vesile olacağını da ekledi. Ayrıca, bir sonraki cumartesi günü deprem bölgesindeki iftar programında deprem mağduru kardeşlerimizle bir araya geleceklerini söyledi. Program, Nihat Erdoğmuş'un konuşmasıyla sona erdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ