İLKE Bülten 11 Çıktı!

03 Ekim 2017

İLKE Derneği ve kurumlarının (İGİAD, İLEM ve YEDKER) haberlerinin yer aldığı İLKE Bülten 11 yayımlanarak okuyucuyla buluştu. 11. İLKE Bülten’i içine aldığı dönem itibariyle sakin geçen yaz günlerine denk gelmektedir. İLKE ve kurumları bu zaman diliminde değerlendirme ve yeni döneme hazırlık çalışmaları yapmaktadır.
Ramazan bayramının ardından bu sayımızın da kısmetine Kurban Bayramlaşması düştü. İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM), yurtiçinde yaptığı etkinlikler kadar yurtdışına düzenlediği ziyaretlerle de İslam İktisadı alanına yeni katkılar vermeye devam ediyor.
Kurumlardaki dinamizmi canlı tutmak için görev değişimleri her yeni işe başlarken besmele çekmek gibidir. İGİAD Gençlik Kurulu’nda bayrak değişimi yaşandı. İGİAD, ayrıca çıkardığı iki ayrı çeviri eseriyle Türkçe literatüre önemli katkıda bulundu.
İLEM, 4. Uluslararası Yaz Okulu’nda 11 farklı ülkeden 40’dan fazla akademisyeni bir araya getirdi. “İstanbul’dan Anadolu’ya İlim Köprüsü” bilinciyle çıktığı yolda, düzenlediği Yaz Akademisi ile İLEM görevini layıkıyla yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor.
YEKDER’de ise Din Eğitimi Akademisi 2017-2018 dönemi faaliyetlerine başladı. Yayımlanan İmam Hatip Neslinde İz Bırakan Öğretmenler kitabı, yaşantısı ve tavizsiz duruşuyla öne çıkmış öğretmenleri konu almaktadır. Bülten 2017 Bahar’ı çıkaran YEKDER, düzenlediği kamplarla öğrencileri ve hocalarıyla taze bir başlangıca hazırlar.
Her bülten bir hasat döneminin izlerini taşıyor. Sizleri İLKE Bülten 11 ile baş başa bırakırken; her yeni günün üzerimize daha büyük sorumluluklar yüklediğini bunun için daha çok çalışarak fiili dualarımızı arşı azama taşımak dua ve temennisiyle.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ