İLKE Bülten 10. Sayısı Çıktı

16 Haziran 2017

İLKE Derneği ve kurumlarının -İGİAD, İLEM ve YEKDER-, Bahar 2017 haber ve faaliyetlerini içeren İLKE Bülten 10 yayımlanarak okuyucusuyla buluştu. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de İLKE ve kurumları coğrafyamızın entelektüel birikimine katkı sunarken, iş dünyasında emeğin bereketini paylaşan faaliyetlerine devam etmektedir. Geleceğe yapılacak en önemli yatırımın gençliğe yapılacak faaliyetlerin olduğunun farkında din eğitimi alanında ses getirecek faaliyetlerine devam ediyor.
İLKE bülteninin onuncu sayısında yer alan ve İKAM’ın gerçekleştirdiği İslam İktisadı Atölyesi, geniş bir coğrafyadan akademisyenlerin katılımıyla İslam İktisadı literatürüne ciddi katkılar yapmaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi yoğun bir katılımla gerçekleşen İLKE iftarında Ramazan ayının bereketi bir kez daha hissedildi.
İGİAD’da ders veren tecrübeler dizisinde Mustafa Erdoğan’ı misafir ederken bölgesel hasbihal toplantılarıyla da kurum içindeki iletişimi daha da güçlendiriyor. Toplumsal kardeşliğe katkı sunmak amacıyla İGİAD Van’a 10 kişilik bir ekiple ziyarette bulundu.
6. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’ni Muş’ta gerçekleştiren İLEM, Orta Doğu’yu konuşmaya devam ediyor.
YEKDER’de ise katılımcıların yaşadığı mezuniyet heyecanı hakimdi. Başarılı bir faaliyet döneminin ardından Din Eğitimi Akademisi, Gençlik Çalışmaları ve Ev Okulu ile YEKDER yine dopdolu bir dönem geçirdi.
İLKE Derneği ve kurumlarının Nisan-Mayıs-Haziran dönemlerini kapsayan faaliyetlerini ilgiyle okuyacağınız İLKE Bülten 10 ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ