İKAM Derslerinin İlki Yoğun Katılımla Gerçekleşti

21 Ocak 2017

İKAM Derslerinin ilki, İslam iktisadı alanında çalışmalarıyla tanınan Necmettin Kızılkaya ile başladı.

"İslam Hukukunda Akit Teorisi" başlığıyla, İLKE Derneği merkezinde 20 Ocak Cuma ve 21 Ocak Cumartesi yapılan ders, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İKAM Yürütme Kurulu Üyesi Necmettin Kızılkaya tarafından verildi.

Yoğun katılımla gerçekleşen derste Kızılkaya, İKAM'ın faaliyetlerinden ve "İslam Hukukunda Akit Teorisi "başlığıyla vereceği dersle ne amaçladığını ifade ederek, İslam'da borçlar hukukuna ve borçlar hukukunun esaslarına genel bir giriş yaptı. Kızılkaya, Akit Teorisi üzerinde durdu. Akitin unsurları, şartları ve meydana gelişi üzerine anlattığı dersini, akitin ehliyet şartları ve bu şartları bozan hususlar üzerinde detaylı bir sunum gerçekleştirerek sonlandırdı.

Toplam sekiz saatlik dersin ardından katılımcılara sertifikalarının dağıtımı ve toplu fotoğraf çekimi ile İKAM Derslerinin ilki sona erdi.

İKAM Dersleri ile İslam İktisadı alanında belirli meselelerin etrafında odaklanarak, bu alanda bilgi düzeyinin artırılması ve farklı alanlarda çalışan uzmanlarla, konunun ilgililerini bir araya getirmek ve derinlikli bir öğrenme, tartışma ortamı elde etmek amaçlanıyor.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ