Gündem Sohbetleri Talat İçöz'ü Ağırladı

23 Mart 2017

Gündem Sohbetleri ile Türkiye gündeminin nabzını tutan İLKE, 23 Mart Perşembe önemli bir konuğu ağırladı.

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeleri takip ederek, meselelere geniş bir perspektifle ışık tutan İLKE'de Gündem Sohbetleri Mart ayında 18. Dönem İstanbul Milletvekiliği de yapmış olan Talat İçöz'ü ağırladı. Çeşitli şirketlerde yöneticilik yapan ve Bilgi Üniversitesi’nde MBA dersleri veren İçöz Gündem Sohbetleri katılımcıları ile “Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve 16 Nisan Referandumu” üzerine hasbihal gerçekleştirdi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen Gündem Sohbetinde İçöz, "Başkanlık sistemi dünyada, güçlü hükumet etme imkanı sağlamaktadır. Konuya buradan yaklaşmak doğru olacaktır. Özal bu konuyu gündeme getirdiğinde bütün resmi ve gayri resmi unsurlarla Rahmetli Özal'ın üzerine gidilmiş; kendisi adeta bu konuyu gündeme getirdiği için pişman edilmiştir. Yapılan eleştiriler aslında bugünkünden çok da farklı değildir" diyerek bugün Cumhurbaşkanlığı sistemi konusunda yaşanan tartışmalara atıfta bulundu.

Başkanlık sistemi üzerine önemli gözlem ve araştırmaları olan ve bu konularda uzun yıllardır görüşlerini paylaşan Talat İçöz'ün sunumu, katılımcılara başkanlık sistemini daha geniş bir pencereden değerlendirme fırsatı sundu.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ