Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika Raporu

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı,
2018'de başlattığı Geleceğin Türkiyesi Projesinin beşinci raporu Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika Raporu'nu tamamladı. Rapor 25  Şubat 2020 Salı günü 10:00'da Şişli Grand Cevahir Hotel'de düzenlenecek programla kamuoyuna sunulacak.

İstanbul Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Güder, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Çemrek  ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi M. Hüseyin Mercan tarafından kaleme alınan Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika raporu bu ay kamuoyu ile paylaşılacak.

Raporda Türkiye’nin dış politikasının anlaşılması adına geçmişten günümüze geniş bir dönemi kapsayan dış politika analizi yapılıyor. Sonrasında 21.yy’da değişen küresel siyaset dinamikler ve dış politikamıza yansımaları ele alınıyor. Türk dış politikasının kronikleşen sorunları ve son dönemdeki siyasal gelişmelerden kaynaklanan bazı değişimler tespit edilerek Geleceğin Türkiyesinde Dış Politika için bazı kurumsal ve yapısal vizyon önerileri sunuluyor.
 
İLKE Vakfı tarafından 2018 yılında başlatılan ve 8 serilik bir rapor silsilesini oluşturan Geleceğin Türkiyesi Projesi, Türkiye’nin kritik meselelerinde vizyoner önerilere imza atıyor. Eğitim, Yükseköğretim, Ekonomi, Yönetim, Dış Politika, Sosyal Politikalar, Kültür Politikaları ve Sivil Toplum olmak üzere belirlenen alanlarda dünyanın nabzını ölçen aynı zamanda da yerel dinamiklerimizle beslenen ilke koyucu, çözüm vaz eden önerileri kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.
 
İLKE Vakfı daha önce de EğitimYükseköğretimEkonomi  ve Yönetim alanlarında raporlar hazırlayarak kamuoyu ile paylaşmıştı

 
Lütfi Sunar

Koordinatör

 
Süleyman Güder

Rapor Yazarı

 
Muhammed Hüseyin Mercan

Rapor Yazarı

 
Murat Çemrek

Rapor Yazarı

 
Merve Bircan

Araştırmacı

 
Muhammed Hüseyin Ergören

Araştırmacı

 
Resul Çiftçi

Araştırmacı

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ

KURULUŞLARIMIZ