EPAM Olarak Mesleki ve Teknik Liselerini Ziyaret Ettik!

13 Nisan 2023

EPAM Direktörü Selim Tiryakiol ve araştırmacı ekibi İstanbul Havalimanı ve İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti.


İlk ziyareti İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Talha Bektaş’a yaparak mesleki ve teknik liselerinin önemi, toplumdaki konumu ve öğrencilerin aldıkları akademik ve uygulamalı eğitimin detayları konuştuk. Sonrasında lisede bulunan atölye ve laboratuvarları inceledik.


Ziyaretin devamında İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdiresi Saadet Bektaş’ı yerinde ziyaret ettik. Okul içinde bulunan atölye ve laboratuvarları meslek öğretmenleri eşliğinde gezdik ve öğrencilerin ders işleme yöntemleri, deney ortamları ve öğretmenlerin kendilerinin hazırladığı eğitim setleri hakkında konuştuk.  


EPAM olarak, öğrenci ve öğretmenlerin birlikte ürettiği ve öğrendiği bu liseleri ziyaret ederek mesleki ve teknik liselerinin geçirmekte olduğu dönüşüme şahit olduk. Öğrencilerin hem ulusal hem uluslararası birçok yarışmada derece elde etmesi ve mezun olduktan sonra firmalar ve sanayi için aranan eleman olmaları okulların nitelikli öğrenci yetiştirdiğinin birer kanıtı. Bütün bunlara rağmen meslek liselerine karşı toplumdaki olumsuz kanaatin hala aşılamadığı ve bununla mücadele etmek için oldukça çaba sarf ettikleri de okul yöneticileri tarafından dile getiriliyor.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ