İLKE e-BÜLTEN | AĞUSTOS 2021

STK’larda Kurumsal Öz Değerlendirme Modeli Tanıtıldı


İLKE Vakfı çatısı altında yer alan Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi (TODAM), “STK’larda Kurumsal Öz Değerlendirme Modeli” projesini sivil toplumun istifadesine sundu.


YEKDER'de Yeni Döneme

Yeni Vizyon

İLEM Yayınları Ellinci

Kitabının Müjdesini Verdi

İGİAD Yeni Döneme

Hazır

İLKE'DEN HABERLER

İLKE Heyeti Sivil Toplum Kuruluşlarını Ziyaret Etti

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı heyeti, kurumsal ziyaretler kapsamında SETA Vakfı, Ensar Vakfı, TÜGVA, MÜSİAD ve Anadolu Gençlik Derneği'ni ziyaret etti.

Sanatın Göçü Projesi Kabul Edildi

Sanatın Göçü: Türkiye’ye Göç Eden Suriyeli Sanatçılar ve Kültürel Etkileşim Projesi Kültür Bakanlığı tarafından kabul edildi.

TODAM'DAN HABERLER

Politika Notu 28 | Nitelikli Göçmen İş Gücünün Çalışma Yaşamına Entegrasyonu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Dr. Fatih Yaman, “Nitelikli Göçmen İş Gücünün Çalışma Yaşamına Entegrasyonu” başlıklı politika notunu, İLKE Vakfı için kaleme aldı.

Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni Temmuz 2021 Sayısı Yayımlandı

Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni Temmuz 2021 sayısında tüm dünyayı etkisi altına alan çevresel krizlerden Afganistan’da yaşanan gelişmelere kadar siyasi ve sosyal alanda bir çok konuyu ele alınıyor.

EPAM'DAN HABERLER

Analiz Raporu 9 Eğitimde Dijital Dönüşüm Harmanlanmış Öğrenme Başlığıyla Yayımlandı

EPAM Analiz Raporları serisinin 9. raporunu yayımladı. Bu raporda harmanlanmış öğrenmenin kuramsal temelleriyle birlikte harmanlanmış öğrenme modellerine ve harmanlanmış eğitim örneklerine yer veriliyor.

Yükseköğretim Tercihleri | Eğitim Gündemi | Bölüm 15

EPAM Araştırma Asistanı Cihan Kocabaş, Uzman Psikolojik Danışman Enes Çelik'i konuk etti. Eğitim Gündemi programının 15. bölümünde YKS tercihleri masaya yatırıldı.

İKAM'DAN HABERLER

Politika Notu 29 Yayımlandı

Dünyadaki savaşlar, çatışmalar ve terör olayları çoğunlukla İslam ülkelerinde görülmektedir. Bunların sonucu olarak da İslam ülkelerinde birçok ekonomik ve sosyal sorunlar baş göstermektedir.

TUJISE'nin Yeni Sayısı Çıktı

Turkish Journal of Islamic Economics 8. sayı 2. cilt çıktı. TUJISE, İslam İktisadı ve Finansı alanında farklı teorik temellere, tarihi zemine dayanan araştırmaları ve modelleri bir araya getirmeye devam ediyor.

STÜDYO'DAN HABERLER

Çin'in Küresel Siyaseti | Kayda Değer | Bölüm 6

İLKE Vakfı Araştırma Yayın Koordinatörü Muhammed Hüseyin Ergören Kayda Değer programında Dr. Kadir Temiz ile Çin'in küresel siyasetini konuştu.

Ekonomik Verilerle Katılım | İktisat Meselesi | Bölüm 8

Albaraka Türk Baş Ekonomisti Dr. Ömer Emeç İKTİSAT MESELESİ'ne konuk oldu. Katılım bankacılığının bu güne ile ilgili keyifli bir sohbet sizleri bekliyor.

Yüksek Öğretim Ve Kariyer | Eğitim Gündemi | Bölüm 14

Eğitim Gündemi​ programı Yüksek Öğretim ve Kariyer konusunda bilgilendirici bir sohbete ev sahipliği yaptı. EPAM Araştırma asistanı Cihan kocabaş, Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş'u konuk etti.

Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurumsal Öz Değerlendirme Modeli

TODAM'ın sivil toplumu geliştirme çalışmalarına bir yenisini daha eklediği “STK’lar için Kurumsal Öz Değerlendirme Modeli” projesi için hazırladığımız tanıtım filmini ilgilileri ile buluşturduk.

İLKE ANALİZ'DEN HABERLER

Göçmenler İçin Acil Çözüm ve Yeni Bir Dil

Enes Batman, göçmenlere yönelik saldırıları ele alarak artan ırkçılık ve bu bağlamda atılması gereken adımları yazdı.

İLKE Analiz'den Türkçeye Övgü Soruşturması

İLKE Analiz, şiirde Türkçeye yönelik övgünün arttığı iddiasını edebiyat dünyasının önde gelen isimlerine sordu.

Afet Günlerinde Habercilik ve Medya Sorumluluğu

Hamit Kardaş, afet günlerinde habercilik konusunda gösterilmesi gereken hassasiyeti ve medyanın üzerine düşen sorumluluğu yazdı.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM’den Sakarya Ziyareti

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit, Genel Sekreter Yusuf Temizcan, Yönetim Kurulu Üyesi Talha Erdoğmuş ve İLEM hocalarından Hamdi Çilingir’in katılımı ile Sakarya’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.

İLEM Blog'da Beş Yeni Yazı

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) Eğitim Programı öğrencilerinin katkı sunduğu İLEM Blog’da güncel yazılar yayınlanmaya devam ediyor. Ağustos ayında üç gezi yazısı, bir deneme ve bir değerlendirme yazısı paylaşıldı.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ