İLKE e-BÜLTEN | TEMMUZ 2020

İLKE Vakfı’ndan Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a Ziyaret


İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş ve Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Lütfi Sunar Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


YEKDER'den Online

Eğitimci Geliştirme Programı

İLEM Yayınları

Basında

Koronavirüsle

Mücadelede Seferberlik Çağrısı

İLKE'DEN HABERLER

Alan İzleme Raporları Canlı Yayında Tanıtıldı

İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar ve proje ekibi Tvnet ekranlarında Gündem Özel programında Alan İzleme Raporları Projesi'nin canlı yayın lansmanını gerçekleştirdi.

İLKE'den Rektör Metin Aksoy'a Ziyaret

İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, Konya 'da bulunan Selçuk Üniversitesi'nin yeni rektörü Metin Aksoy'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İLKE Vakfından Albaraka Türk Genel Müdürlüğüne Ziyaret

İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, Vakıf Müdürü Kadir Yaman ve İKAM Direktörü Taha Eğri Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku'yu ziyaret etti.

İKAM'DAN HABERLER

Neova Sigorta'ya Kurumsal Ziyaret

İKAM Neova Sigorta şirketi iç denetim müdürü Yunus Emre Gürbüz'le yapılan görüşmede Taha Eğri'ye İKAM idari işler uzmanı Osman Paldır eşlik etti.

IKAM'dan Emin Grup'a Kurumsal Ziyaret

İLKE Vakfı'nın geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurduğu İslam İktisadı Alan İzleme Raporu ve kurumlar arasında yapılabilecek ortak çalışmaların imkanı konuşuldu.

KYA'DAN HABERLER

Bilgi Güç Olduğu Kadar Da Yüktür

Kurumsal Yönetim Akademisi Görüş Yazıları serisine Alaaddin Yaman'ın makalesi ile devam ediyor.Yaman "Bilgi Güç Olduğu Kadar da Yüktür" başlıklı yazısını kaleme aldı.

Dünyanın Ezilmişleri: Filistinliler

Yazar Mehmet Köse Filistin meselesinde Filistin halkının topraklarından sürgün edilişini, İsrail zulmünü ve ABD ve AB'nin yaşanan olaylardaki rolünü yazdı.

İGİAD'DAN HABERLER

"Kriz Dönemlerinde Alacak Riski ve Yönetimi" Konuşuldu

İstanbul Üniversitesi Risk ve Denetim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Davut Pehlivanlı ile 'Kriz Dönemlerinde Alacak Riski ve Yönetimi' konuları ele alındı.

"Dünyanın İslam İktisadına İhtiyacı Var" Konusu İşlendi

Dr. Öğr. Üyesi Taha Eğri moderatörlüğündeki söyleşide İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut ile İslam İktisadı konuşuldu

"Tarihte Girişimcilik ve Roman" Söyleşisi Gerçekleşti

İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Özel ile "Tarihte Girişimcilik ve Roman" üzerine söyleşi gerçekleşti.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM 5.Yaz Akademisi Gerçekleştirildi

13-15 Temmuz tarihleri arasında Anadolu’daki lisans eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik düzenlenen "İLEM 5.Yaz Akademisi" 83 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye’de Yayıncılığın Hafızası Projesinde Yeni İsimler

İLEM’in bir süredir üzerinde çalıştığı yeni projesi Türkiye’de Yayıncılığın Hafızası’nda (TYH) Yazar Hüseyin Su ile gerçekleştirilen görüşme yayınlandı.

İLEM Blog’da Yeni Eserler Kaleme Alındı

“Yeryüzünün Mesajı Var!”, “Evde Yaşamak”, “Süleyman Berk ile Hat Sanatı ve Tarihi Üzerine” ve “İLEM Öğrencileri Evde Kaldıkları Günleri Değerlendiriyor” isimli eserler sunuldu.

YEKDER'DEN HABERLER

20 Şehirden 80 Eğitimci EGP'de Buluştu

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) kapsamında öğretmenlere bilgi, beceri, vizyon kazandıran EGP online yaz programı düzenlendi.

Emin Grup’tan YEKDER’e Akademi Ziyareti

Emin Akademi bünyesinde hayata geçirilecek “Elbirliği Gelişim Okulu Projesi” kapsamında Ahmet Yasir Erol, atölye çalışmaları hakkında eğitim içeriklerini YEKDER'e anlattı.

Eğitici Eğitimleri Programının Sertifikaları Dağıtıldı

YEKDER, İstanbul İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi iş birliği ile diyanet personelleri için düzenlenen ADEP sertifika takdim töreniyle tamamlandı.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ