İLKE e-BÜLTEN | ŞUBAT 2021

Sivil Toplumun On Yılı (2010-2020) Alan İzleme Raporu Yayımlandı


İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı, Sivil Toplumun On Yılı Alan İzleme Raporu (2010-2020)’nu gerçekleştirdiği programla tanıttı. Raporda Türkiye sivil toplumunun on yıl öncesinden günümüze kadar geniş bir analizi yapılıyor.


Okul Öncesi Adab Setinin

İlk Üç Kitabı Çıktı!

İLEM’den Mardin Rektörüne

Ziyaret

İGİAD

Selahattin Yılmaz'ı Ziyaret Etti

İLKE'DEN HABERLER

İLKE'li Yayıncılığın Yeni Mecrası ilkeanaliz.net

İslami ve insani değerleri benimseyen; kültürün, düşüncenin, hayatın gündemine de bu değerlerle bakan bir yayın organı olarak ilkeanaliz.net İLKE Vakfı bünyesinde yayın hayatına başladı.

İLKE Stüdyosuyla İletişim Çalışmaları Daha Güçlü

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı, iletişim çalışmalarını güçlendirerek prodüksiyon aşamalarını daha verimli bir şekilde sürdürebileceği İLKE Stüdyosunu hayata geçirdi.

Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni Yayımlandı

Müslüman dünyanın gündemini işgal eden güncel konular ve fikri birikiminden Türkiye’yi haberdar etmek üzere Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler bülteninin ilk sayısı yayımlandı.

İKAM'DAN HABERLER

İKAM İki Yeni Working Paper Yayımladı

İslam İktisadı Araştırma Merkezi İKAM, araştırma ve yayın faliyetlerine iki yeni Working Paper çalışmasıyla devam ederek alana yönelik katkı sunmaya devam ediyor.

İktisat Yayınları Yeni Kitaplarını Okuyucularıyla Buluşturdu

İKAM, İktisat Yayınları bünyesinde yayımladığı yeni üç eseriyle okuyucularını Uluslararası İktisadi Kriz, Çevre ve Ekoloji ve Tasarruf başlıklı kitaplarla buluşturdu.

İslam İktisadı Araştırma Merkezi'nden Yeni Podcast!

Alanda birçok değerli akademisyen, yazar ve araştırmacıyı konuk alan İKAM Podcast serisi ilmi birikimin aktarımını yeni podcastlerle sürdürmeye devam ediyor.

İGİAD'DAN HABERLER

Dünyada ve Türkiye'de Ekonomide 2020 Yılının Değerlendirilmesi ve 2021 Yılından Beklentileri

İGİAD, İstanbul Medipol Üniversitesi İYBF Dekanı Prof. Dr. Kerem Alkin ile “Dünyada ve Türkiye'de Ekonomide 2020 Yılının Değerlendirilmesi ve 2021 Yılından Beklentileri” konularını Eğitim ve Araştırma Komisyonu Üyesi Muhammet Sait Bozik moderatörlüğünde konuştu.

Yeni Normalin Gölgesinde Ekonomi ve Risk Yönetimi

İGİAD, İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Risk ve Denetim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Davut Pehlivanlı ile 'Yeni Normalin Gölgesinde Ekonomi ve Risk Yönetimi' konularını konuştu.

İLEM'DEN HABERLER

Salgın Günlerinde Toplumu ve Siyaseti Yeniden Düşünmek

İLEM Yayınları Şubat ayında da yeni eserler yayınlamaya devam ediyor. Abdulkadir Macit editörlüğünde hazırlanan eserde dokuz makale yer alıyor.

“Tez Yazmaya Nereden Başlanır?”

İLEM, Önder Küçükkural yürütücülüğünde 5-12 Mart 2021 tarihleri arasında “Tez Yazmaya Nereden Başlanır?” başlıklı bir eğitim düzenleneyecek.

İLEM Sunumları 167.’si Gerçekleşti

İLEM Sunumları kaldığı yerden devam ediyor. 2010 yılından bu yana düzenlenen sunumların 167.’si 13 Şubat Cumartesi günü İLEM TV canlı yayını ile gerçekleşti.

YEKDER'DEN HABERLER

ADEP 2021 Bahar Dönemi İlk Semineri Gerçekleştirildi

2021 Bahar Dönemi seminerlerinin ilki Dr. Emine Keskiner’in “İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü” başlıklı sunumu ile gerçekleştirildi.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Eğitim Programı

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde “Aile, dünyaya açılan kapıdır.” vurgusu ile 4 farklı seminer gerçekleştirdi.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'a Ziyaret

YEKDER heyeti, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'a kurumsal ziyaret gerçekleştirdi. Görüşmede YEKDER hakkında bilgi verilirdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ