İLKE e-BÜLTEN | Ocak 2020

İLKE Vakfı Ankara Temasları Sona Erdi


İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ümit Güneş, Muhammed Hüseyin Mercan ve Şükrü Alkan'dan oluşan heyet Ankara temaslarında İLKE fikriyatının yansıdığı çalışmalarımızı anlattı.


EGP Bahar Dönemi 2020

Kayıtları Başlıyor

İLEM'DE

Toplumsal Değişim Konuşuldu

İGİAD Bülteni

Yayımlandı

İLKE'DEN HABERLER

İlk Toplantı Yapıldı İLKE Ekibi 2020'ye Hazır

İLKE Vakfı genç ve dinamik kadrosuyla 2020 yılının ilk toplantısını Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar riyasetinde vakıf merkezinde gerçekleştirdi.

Diriliş Postası Gazetesi Ziyaret Edildi

İlke Vakıf Müdürü Kadir Yaman ve Kurumsal İletişim Uzmanı Yasir Alkan Diriliş Postası Gazetesi Genel Müdürü Orhan Pekçetin'e bir ziyarette bulundu.

Sosyal Politika Rapor Çalıştayı Gerçekleştirildi

Bu yıl içerisinde yayımlanacak Geleceğin Türkiyesinde Sosyal Politikalar Raporu için çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla bir çalıştay gerçekleştirildi.

İKAM'DAN HABERLER

İKAM Albaraka Yayınları'nı Konuk Etti

Albaraka Yayınları, İslam İktisadı Araştırma Merkezi ve bünyesinde faaliyet gösteren İktisat Yayınevi'ne bir ziyarette bulundu. Ziyarette yapılabilecek ortak çalışmalar istişare edildi.

İKAM'dan Bangladeş Başkonsolosluğu'na Ziyaret

IKAM Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, Koordinatör Ahsan Shafiq ve Araştırmacı Tariqul Islam Bangladeş Başkonsolosu Dr. Mohammad Monirul Islami'ye ziyarette bulundu.

İKAM'dan Albaraka Türk Katılım Bankası Ziyareti

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku ziyaret edilerek İKAM çalışmaları ve 8. İslam İktisadı Atölyesi: İslam İktisadının Kurumları gündeme getirildi.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD’ın 2020 Yılı İnsani Geçim Ücreti (İGÜ) 3.192 TL

İGİAD tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul’da ortalama büyüklükte bir ailenin, aylık asgari insani geçim ücreti (İGÜ), 2020 yılı için 3.192 TL olarak belirlendi.

Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

İGİAD Yüksek İstişare Kurulu “İGİAD'ın Faaliyetlerinde Gelişmesi Gereken Alanlar ve İGİAD'ın Gelecek Yıllarda Odaklanması Gereken Konular” gündemleri ile bir araya geldi.

İGİAD Üyeleri Hasbihal Toplantısında Bir Araya Geldi

İGİAD üyelerinin katılımıyla Golden Tulip Hotel’de gerçekleşen geleneksel hasbihal toplantısı Genel Başkanı Ayhan Karahan’ın açılış konuşması ile başladı.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM Sunumları 161 Gerçekleştirildi

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da demokratikleşme süreçleri ve süreçlere etkisi "Orta Doğu’da Muhalefet Koalisyonları ve Demokratikleşme" sunumunda ele alındı.

Gazzali Düşüncesinde İnsanın Kemali Konuşuldu

"İnsanın aslî tabiatı onun kemâline nasıl etki eder?" "İnsanın kemâli elde etmesinde eğitimin rolü nedir?" gibi soruların yanıtlandığı Gazzali Düşüncesinde İnsanın Kemali sunumu yapıldı.

Mısır’da Tarihçilik ve Tarih Yazıcılığı (1800-1850)

Halil İbrahim Erol, Osmanlı-Mısır modernleşmesi ve Mısır tarihine genel bir bakış sunarak "Mısır’da Tarihçilik ve Tarih Yazıcılığı (1800-1850)" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

YEKDER'DEN HABERLER

ADEP Diyanet Personellerine Modellendi

İstanbul İl Müftülüğü, YEKDER ve TDV KAGEM işbirliği ile düzenlenen 10 haftalık ADEP modelleme çalışmaları, Beşiktaş'ta gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.

Marifetli Öğrenciler Kış Kampında

Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde çalışmaları süren Marifet Okulu, etkinlikleri arasında bulunan “Kış Kampı” geleneğini beşinci yılında da devam ettirdi.

ADEP 2020 Bahar Dönemi Başlıyor

Ailede Din Eğitimi Programı, 2020 bahar dönemi seminerlerine Doç. Dr. Bilal Yorulmaz’ın “Sinema ve Ailede Din Eğitimi” başlıklı semineri ile başlangıç yapıyor.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ