İLKE e-BÜLTEN | NİSAN 2020

POLİTİKA NOTLARI 12 YAYIMLANDI


İLKE Vakfı Politika Notları serisinin 12.si "Uzaktan Eğitimin İyileştirilmesi Salgın Kaynaklı Eğitim Krizini Aşmak İçin Öneriler" başlığıyla yayımlandı.


Marifet Okulu Eğitimleri

Online Devam Ediyor

Nazariyat Dergisi

Yeni Sayısı Çıktı

İstihdam ve Ekonomi

Tedbir Raporu Yayımlandı

İLKE'DEN HABERLER

İLKE Vakfı Salgın Sürecinde Koronavirüs Çalışmalarına Devam Ediyor: COVID-19 Dosyası

İLKE Vakfı Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu alanlarda bilgi, politika ve strateji üretmeye, Türkiye'ye yol gösterecek araştırmalar yapmaya ve gelecek için gerekli birikimin oluşmasına katkı sağlamaya içinde bulunduğumuz salgın sürecinde de hazırladığı özel dosyalarla devam ediyor.

Küresel Kriz Ulusal Sorumluluk Coronavirus’ün Ekonomi Politiği

İLKE Vakfı Kıdemli Araştırmacısı ve İKAM direktörü Dr. Taha Eğiri 'nin içinde bulunduğumuz salgın sürecinde en çok merak edilen konulardan olan ekonomiye dair "Küresel Kriz Ulusal Sorumluluk Coronavirus’ün Ekonomi Politiği" başlıklı yazısını istifadenize sunuyoruz.

İKAM'DAN HABERLER

Dijital Mekan İslam İktisadı ve Finans Webinarları Gerçekleştirildi

IKAM ve KTO Karatay Üniversitesi işbirliğinde "Dijital Mekan: İslam İktisadı ve Finans" webinar serisi gerçekleştirildi.

İslam İktisadı Çalışmaları İçin Bir Veri Tabanı

İslam iktisadı alanındaki en kapsamlı veri tabanı olan İslam İktisadı Bibliyografyası, araştırmacılara koronavirüs salgını sürecinde kolaylık sağlayacak bir imkan oluşturuyor.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD Söyleşileri YouTube Kanalında

İGİAD'ın ilk youtube söyleşisi “Covid-19 Sonrası Değişime Hazır Mıyız?” başlığıyla İLKE Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş ile gerçekleştirildi.

Salgın Öldürmez Eşitsizlik Öldürür

İGİAD'ın ikinci söyleşisi Yönetim Kurulu Üyesi Av. Selçuk Kar moderatörlüğünde İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Lütfi Sunar ile gerçekleştirildi.

İGİAD Toplantılarına Online Zeminde Devam Ediyor

İGİAD Covid-19 tedbirleri dolayısıyla üyelerinin sağlık güvenliği açısından Yönetim Kurulu ve Komisyon toplantılarını online platformda video konferans şeklinde gerçekleştiriyor.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM’de Ramazan Okumaları Başladı

İLEM Ramazan ayı boyunca her akşam alanında seçkin birçok hocayı “İLEM TV” youtube kanalı vasıtasıyla canlı yayında takipçileri ile buluşturuyor.

Şehir-Mekan Araştırmalarında Yeni Metodlar

Seminer dizisinin ilkinde Hasan Baran Fırat, "Dijital İnsani Bilimlerin Yeni Metotları Işığında Duyusal Tasarım ve Tarihi İşitsel Peyzaj" konusunu ele almıştır.

Gelecek Yüzyılda Tarih Metafiziği

20. yüzyılda gerçekleşen büyük bilgi birikiminin neden olduğu dönüşümlerin 21. yüzyılda ortaya çıkaracağı sorunlar Ayhan Bıçak'ın sunumuyla temellendirilmiştir.

YEKDER'DEN HABERLER

ADEP Bahar Dönemi Eğitimleri Tamamlandı

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, büyük bir ilgi ve beğeni ile takip edilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) online eğitimlerle Bahar dönemini tamamladı.

YEKDER Mukabele Geleneğini Sürdürüyor

YEKDER mukabele geleneğini bu yıl online olarak sürdürüyor. Ramazan ayı boyunca her gün saat 12.00’de “zoom” uygulaması üzerinden bir cüz okunuyor.

Ramazan Etkinlikleriyle Evler Şenleniyor

YEKDER "Ramazan Etkinlikleri" ile çocukların zihninde de güzel anılar bırakmak ve yetişkinleri çocukluğunun ramazanlarına götürmek üzere yeni bir program gerçekleştiriyor.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ