İLKE e-BÜLTEN | NİSAN 2019

Geleceğin Türkiyesinde Ekonomi Raporu Açıklandı


"Geleceğin Türkiyesi" projesi kapsamında eğitim, yükseköğretim, dış politika, iktisat, kültür, yönetim, sivil toplum ve sosyal politika alanlarında Türkiye için gelecek vizyonu oluşturacak rapor serisinin üçüncü çalışması "Geleceğin Türkiyesinde Ekonomi" raporu kamuoyuna sunuldu. Raporun yazarı İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Taşdemir'in yaptığı sunuma yoğun ilgi gösterildi.


Uluslararası İslam Eğitimi

Kongresi Yapıldı

8. Türkiye Lisansüstü

Çalışmalar Kongresi Gerçekleştirildi

Ders Veren Tecrübeler

Serisi Devam Ediyor

İLKE'DEN HABERLER

Tefsir Derslerinde Dönemi Sonlandırdık

Tefsir Sohbetlerinde 2019 bahar dönemi sona erdi. Tefsir Dersleri bu dönem İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Özel öncülüğünde gerçekleştirildi.

Geleceğin Türkiyesinde Ekonomi raporu, "Adil ve müreffeh bir Türkiye için nasıl bir ekonomide yaşamak istiyoruz" sorusuna cevap veriyor.

İKAM'DAN HABERLER

İslam İktisadı Ödülleri

İKAM tarafından bu yıl ikinci defa üç dalda verilen İslam İktisadı Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller MÜSİAD, Sabri Orman ve Ahmet Tabakoğlu'na takdim edildi.

7. İslam İktisadı Atölyesi

İKAM'ın İLEM ve İGİAD ile birlikte düzenlediği 7. İslam İktisadı Atölyesi tamamlandı. Atölyede üç gün boyunca önemli tartışmaların yapıldığı beş oturum ve iki panel gerçekleşti

Sosyal Adalet Konferansı

Oxford Üniversitesinde İslam iktisadı çalışmaları yapan Dr. Adeel Malik, İKAM'da "İslam'ın Bakış Açısından Sosyal Adalet: Günümüze Yansımaları" başlıklı bir konferans verdi.

KYA'DAN HABERLER

STK'larda Yıllık Plan Nasıl Hazırlanır?

KYA STK'lara yönelik “Kurumsal Gelişim Uygulamaları” etkinlik serisini başlattı. İlk etkinlikte STK'lar için yıllık planlamanın nasıl yapılacağı müzakere edildi.

STK Konuşmalarının 50'ncisinde birçok kurumun kurucusu İbrahim Ceylan, gönüllülük çalışmalarını anlattı ve tecrübelerini aktardı.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD'dan İÜ'ye Ziyaret

İGİAD Eğitim Komisyonu üyeleri, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Murat Ustaoğlu ve Doç. Dr. Ömer Karaoğlu'nu ziyaret etti.

İGİAD Üyeleri Kahvaltıda

İGİAD üyeleri ve aileleri Teşkilatlanma Komisyonu tarafından gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Organizasyon sıcak bir ortamda gerçekleşti.

İGİAD'da Gündem Yazılım

Sektör Kurulları Toplantısı, CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut’un sunumuyla dernek merkezinde İGİAD üyesi sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

İLEM'DEN HABERLER

Edebiyat ve Opera İlişkisi

İLEM Sunumları etkinlikleri kapsamında Uğur Morkaya, Türk edebiyatında roman ve tiyatro metni olarak yazılmış olan edebî metinlerin, metinlerarasılık ve göstergelerarasılık yöntemleri aracılığıyla bir opera metnine dönüştürülmesi sürecinde ortaya çıkan değişimleri karşılaştırmalı olarak inceledi.

İLEM Sunumlarının 154.sünde Ali Osman Karaoğlu sunumunda tarihten günümüze yabancı yatırımları koruyan uluslararası hukuk kurallarının üretimini ve seyrini ele alarak, uluslararası hukukun uyuşmazlık çözümündeki aktif rolünü ele aldı.

YEKDER'DEN HABERLER

YEKDER Atölye Çalışmaları

YEKDER'in yayımladığı “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının tanıtım çalışmaları kapsamında Sultanbeyli Kuran Kursu’nda atölye çalışması düzenlendi.

Yeni Kurumsal Katalog

Din eğitimi alanında özgün modeller ve materyaller üretilmesine ve nitelikli din eğitimcilerinin yetişmesine katkı sağlayan YEKDER'in yeni tanıtım katalogu hazır.

YEKDER'e Ziyaretler Sürüyor

ÖZKURBİR Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Koç ve BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir, YEKDER'i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ

KURULUŞLARIMIZ