İLKE e-BÜLTEN | MAYIS 2020

İLKE Camiası Bayramlaşmada Buluştu


İLKE camiası Ramazan ayının manevi atmosferini geride bırakırken yenilenmiş ve güçlenmiş bir şekilde bayrama ulaşmanın sevincini hep beraber paylaştı.


Marifetli Öğrencilerden

Bayram Mesajı

İLEM Eğitim Programı

19. Dönem Mezunlarını Verdi

Keynes, Aramıza Hoş Geldin

Yayımlandı

İLKE'DEN HABERLER

İLKE Buluşması İleri Bir Tarihe Ertelendi

İLKE Vakfı’nın 26-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan İLKE Buluşması etkinliği, Covid-19 salgını nedeniyle daha sonra ilan edilecek ileri bir tarihe ertelendi.

Koronavirüs Tedbirlerinde Farklı Bir Boyut Gerekliliği

İLKE Vakfı Kıdemli Araştırmacısı Necip Taha Gür "Dernekler Kanununda Yapılan Değişiklikler" başlığıyla 5232 sayılı kanunda gerçekleşen değişiklikleri ele aldı.

Weberyan Bürokrasi ve MEB'in Örgüt Kültürü

İLKE Vakfı Kıdemli Araştırmacısı İbrahim Hakan Karataş "Weberyan Bürokrasi Ve Meb’in Örgüt Kültürü" başlığıyla Türk eğitim sistemine dair bir görüş yazısı kaleme aldı.

İKAM'DAN HABERLER

Dr. Taha Eğri, İKAM Direktörlüğüne Getirildi

Türkiye’de ve dünyada alanın önde gelen kurumlarından birisi haline gelen İKAM’da bayrak değişimi gerçekleştirildi.Dr. Taha Eğri, İKAM direktörlüğüne getirildi.

Toplumsal Eşitsizlik ve Sosyal Adalet Konuşuldu

İKAM ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen İslam İktisadı Webinarları serisinde Doç. Dr. Lütfi Sunar Toplumsal Eşitsizlik ve Sosyal Adalet üzerine konuştu.

COVID-19 Salgını ve İktisadi Dönüşüm

İslam İktisadı Webinarları serisinde Taha Eğri, COVID-19'un küresel ekonomiye etkisini ve son dönemde yayımlanan ekonomi raporları çerçevesinde iktisadi dönüşüm sürecini ele aldı.

KYA'DAN HABERLER

Kurumsal Yönetim Akademisinde Görev Değişimi

Türkiye’de gönüllü kuruluşların gelişimi için önemli katkılar sağlayan Kurumsal Yönetim Akademisi'nde kurucu başkan Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş görevini devretti.

Covid-19'un STK'ların Bugünü ve Yarınına Etkisi 1

Kurumsal Yönetim Akademisi Covid-19'un STK'lara nasıl etki edeceğine dair sivil toplum alanında önemli birikimi olan kişiler ile bir röportaj serisi başlattı.

Pandemi Sonrası STK'ların Odaklanması

Kurumsal Yönetim Akademisi, görüş yazıları serisinde "Pandemi Sonrası STK'ların Odaklanması" konusunda Ömer Faruk Terzi'nin görüşlerine yer verdi.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD Bülten Yeni Sayısı Yayımlandı

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), mutat olarak çıkardığı bültenin Mayıs 2020 Sayısını Tasarrufa Dayalı Finans başlığıyla yayımladı.

Türkiye Ekonomisi ve Dövizdeki Yükselişin Nedenleri

İGİAD söyleşilerinde İstanbul Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin ile Covid-19’un Türkiye Ekonomisine Etkileri ve Dövizdeki Yükseliş konuştuldu.

Zor Zamanlarda İş Ahlakının Önemi

İGİAD, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse'yi konuk ederek "Zor Zamanlarda İş Ahlakının Önemi" üzerine söyleşi gerçekleştirdi.

İLEM'DEN HABERLER

Covid-19 Soruşturma Dosyasında Neler Var?

İLEM insanlığın küresel olarak maruz kaldığı Covid-19 salgınına yönelik yapılan çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Taşköprülüzâde’de Bilgi, Bilim ve Varlık

İLEM'de Taşköprülüzâde'nin İslam düşünce tarihindeki asıl yeri; bilgi, varlık, dil, ahlak ve siyaset felsefeleri alanında geliştirdiği düşünceleri üzerine konuşuldu.

YEKDER'DEN HABERLER

Minik Öğrenciler Ev Okulu’nda Mutlu

Çocukların Kur'an-ı Kerim, siyer, ahlak, ilmihal ve temel dini bilgileri, arkadaşlarıyla birlikte edinebileceği bir din eğitimi programı olan Ev Okulu, alana dair ihtiyacı karşılıyor.

YEKDER Mukabele Programını Tamamladı

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından düzenlenen ve ramazan boyunca devam eden online mukabele programı, son dersinin ardından hatim duası ile sona erdi.

Ramazan Etkinlikleriyle Evler Şenlendi

YEKDER, "Ramazan Etkinlikleri" ile yetişkinleri çocukluğunun ramazanlarına götürmek ve çocukların zihninde de güzel anılar bırakmak üzere yeni bir program gerçekleştirdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ