İLKE e-BÜLTEN | MAYIS 2019

İLKE Mensupları İftarda Biraraya Geldi


Geleneksel olarak düzenlenen iftar programımızda İLKE kurumlarının yöneticileri, çalışanları ve İLKE camiası bir araya geldi. İftara İLKE mensupları aileleri ile birlikte katılırken çok sayıda STK temsilcisi de hazır bulundu.


Eğitimci Geliştirme

Programı Yeni Mezunlarını Verdi

Uluslararası Yaz Okulu'na

60 Ülkeden 437 Başvuru

İş Dünyası

İGİAD İftarında Buluştu

İLKE'DEN HABERLER

Gündem Konuşmaları

Gündem Konuşmaları etkinliğinin onbirincisi gerçekleştirildi. Toplantıda İbrahim Hakan Karataş "Türkiye'de Sivil Eğitim: Korkuyla Ümit Arasında" başlıklı raporunu sundu.

İLKE Kız Kulesi Buluşmaları'nda

Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş ve Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, Üsküdar Üniversitesi Kız Kulesi Buluşmaları'na katılarak “Geleceğin Üniversitesi” konulu sunum yaptı.

STK'larda Etkinlik Yönetimi

Kurumsal Yönetim Akademisi Kurumsal Gelişim Uygulamaları etkinliklerinin ikincisinde KYA Uzmanı Ömer Faruk Aydemir “STK'larda Etkinlik Yönetimi" başlıklı bir sunum yaptı.

İKAM'DAN HABERLER

İslam İktisadı Temel Eğitim Programı Gerçekleşti

İslam iktisadı alanında çalışmalar yapan araştırmacı adayları için bir giriş eğitimi olarak planlanan İslam İktisadı Temel Eğitim Programı düzenlendi. Eğitim programı araştırmacıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İSLAM İKTİSADINDA EMEK RAPORU İKAM'ın hazırladığı raporların onuncusu yayımlandı. Raporda Kırklareli Üniversitesi'nden Taha Eğri, asgari ücret ve istihdam konusunu ele alırken İstanbul Üniversitesi'nden Sayım Yorğun İslam ülkelerindesendikal haklar ve bu alanda yaşanan sıkıntıları irdeledi.

İLEM'DEN HABERLER

İDP'den Yeni Kitap

İslamcı Dergiler Projesi kapsamında çıkan "Bir Başka Hayata Karşı" kitabı 1980 sonrası İslamcılık Düşüncesini inceliyor. Kitapta 72 makale, 49 portre ve 47 dergi yazısı var.

İLEM 18. Mezunlarını Verdi

İLEM, düzenlediği programla İLEM 18. Dönem mezunlarını uğurladı. Programda Dursun Ali Tökel, “İçin Estetiği: İslam’da Estetik ve Ahlak” başlıklı bir konferans verdi.

Nazariyat'ın Yeni Sayısı Çıktı

Nazariyat Dergisi’nin 10. sayısı (5/1) araştırmacıların ilgisine sunuldu. Deride dört makale, bir araştırma notu ve altı kitap değerlendirmesi var.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD Bülten'in Yeni Sayısı Çıktı

İGİAD'ın faaliyetlerinin yanısıra iş ahlakı temalı makale ve röportajlara yer veren İGİAD Bülten'in yeni sayısı yayımlandı.

DERS VEREN TECRÜBELER İGİAD Ders Veren Tecrübeler Programı'nın onuncusu 3 Mayıs 2019 Cuma günü Dernek Merkezi’nde Merhaba Pastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Sekizkardeş’in katılımıyla gerçekleşti.

YEKDER'DEN HABERLER

Marifet Okulu Yılı Tamamladı

Marifet Okulu'nda gençlerin sahne aldığı ve kendilerini ifade etme imkânı bulduğu beşinci yıl kapanış programı, Üsküdar Gençlik Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

YEKDER'de Gündem Endülüs

Yetişkin Eğitimleri çerçevesindeki Aşamalı Seminerler Programı kapsamında düzenlenen programda Kadıköy Vaizesi Hilal Ferşatoğlu, Endülüs başlıklı bir sunum yaptı.

Gönüllüler Kahvaltıda Buluştu

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde her yıl düzenlenen geleneksel ''YEKDER Gönüllü Buluşması'' kahvaltı programına bu sene de yoğun ilgi gösterildi.

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ

KURULUŞLARIMIZ