İLKE e-BÜLTEN | MART 2020

İLKE Vakfı'ndan Koronavirüs Gündemli Görüş Yazıları


Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs pandemisi hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla İLKE Vakfı araştırma yayın birimince dört görüş yazısı yayımlandı.


ONLİNE EĞİTİMLER

YEKDER'de Devam Ediyor

İnsan & Toplum

10 Yaşında

İş Ahlakı Dergisi

12. Cilt 2. Sayı Yayımlandı

İLKE'DEN HABERLER

Analiz Raporlarının Beşincisi Yayınlandı

Analiz Raporlarının beşincisi "Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilerin Kamu Hizmetlerinden Yararlandırılması" konusuyla yayımlandı.

İLKE Vakfı Web Sitesi Yenilendi

Sizin için web sitemizi yeniledik. Kullanıcı dostu yeni yüzüyle çalışmalarımıza dair tüm içeriklere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

İKAM'DAN HABERLER

TUJISE Dergisinin 7. Cilt 1. Sayısı Yayımlandı

Turkish Journal of Islamic Economics 7. Cilt 1. Sayı yayımlandı. TUJISE, İslam İktisadı ve Finansı alanında farklı teorik temellere, tarihi zemine dayanan araştırmaları ve modelleri bir araya getirmeye devam ediyor. TUJISE, İslam iktisadı alanında deneyimli hocalar ile genç araştırmacıları bir araya getiren bir tür platform görevi görmektedir.

8. İslam İktisadı Atölyesi Ertelendi

İKAM'ın 3-5 Nisan 2020 tarihleri arasında "İslam İktisadı Kurumları" temasıyla gerçekleştireceği 8. İslam İktisadı Atölyesi koronavirüs kapsamında alınan önlemler gereği ileri bir tarihe ertelendi.

IGIAD'DAN HABERLER

GİK Üyeleri Kahvaltılı Toplantıda Bir Araya Geldi

İGİAD Genel İdare Kurulu toplantısı, 11 Mart Çarşamba günü Yönetim Kurulu üyesi Hasan Murat Bezirci Bey’in ev sahipliğinde Şazeli Florya’da gerçekleşti.

T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Ziyaret Edildi

Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan ve beraberindeki İGİAD heyeti, T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’yi makamında ziyaret etti.

TİAZ Danışma / Düzenleme Kurulu Bir Araya Geldi

(TİAZ) Türkiye İş Ahlakı Zirvesi Danışma ve Düzenleme Kurulu toplantısı 14 Mart 2020'de İstanbul Bayrampaşa Ramada Hotel'de gerçekleştirildi.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM’den Yepyeni Bir Proje Daha

Doç. Dr. Lütfi Sunar yürütücülüğünde gerçekleşen Türkiye'de Yayıncılığın Hafızası Projesi sözlü tarih yöntemi ile Türkiye yayıncılık tarihinin bir dönemine ışık tutulacak.

Yeni Araştırmalar Yeni Bakışlar - 6

Yeni Araştırmalar Yeni Bakışlar - 6'da Ali Haydar Beşer'in sunumuyla "İzzet Arayışı Olarak İslamcılık: Ak Parti Dönemide İslamcılığa Ne Oldu?" başlığı ele alındı.

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Hakkında Duyuru

15-17 Nisan 2020 tarihlerinde Kocaeli'de gerçekleştirilecek olan 9. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Covid-19 tedbirleri gereği ileri bir tarihe ertelenmiştir.

YEKDER'DEN HABERLER

EGP Modelleme Çalışmaları Devam Ediyor

Uzun yıllar YEKDER bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı'nın (EGP), modelleme çalışmaları İhya Vakfı ile devam ediyor.

Materyal Örneklerini Genişletiyor

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonunun, okul öncesi ve ilköğretim dönemi çocuklarının yaş düzeylerine uygun materyal, oyun ve etkinlikler paylaşımları bütün hızıyla devam ediyor.

Materyal Atölyesi Çalışmalarına Hızlı Bir Başlangıç Yaptı

Ebeveynlere evde, hayatın akışı içerisinde çocukları ile uygulayabilecekleri etkinlikler konusunda yardımcı olmayı hedefleyen ADEP Materyal Kitabı’nın hazırlıkları başladı.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ