İLKE e-BÜLTEN | KASIM 2019

İLKE Vakfı Değerlendirme ve Planlama Toplantıları Devam Ediyor


İLKE Yönetim Kurulu, planlı ve disiplinli bir çalışma ile 24 Kasım tarihinde başlanan 2019-2020 değerlendirme, bütçe ve planlama toplantılarına Aralık ayı sonuna kadar devam edecek.


Marifet Okulu İçin

Etkinlik Vakti

5.Uluslararası Öğrenciler

Sosyal Bilimler Kongresi Gerçekleştirildi

Türkiye İş Ahlakı Zirvesi'19

Düzenlendi

İLKE'DEN HABERLER

İLKE Tefsir Dersleri Devam Ediyor

İLKE Tefsir Dersleri Kur’an-ı Kerim’in muhtelif okuma biçimlerinden konulu okuma ile devam ediyor. Vahyin dili Arapça’nın belagatı Ziyad Mustafa tarafından sunuluyor.

İLKE Vakfı Üye Kabul Çalışmalarına Başladı

İLKE Vakfı Üye Komisyonu çalışmaları kapsamında İLEM’e gerçekleştirilen ziyaretle, üyelik süreçleri hakkında bilgi verilerek vakıf üyeliğine davette bulunuldu.

İGİAD'DAN HABERLER

Teknolojik Gelişmelerin Sektörlere Etkileri

Sektör Kurulları Toplantısı, Samsung İklimlendirme Ülke Müdürü Okan Tutcu’nun sunumlarıyla dernek merkezinde İGİAD üyesi sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

İş Ahlakı Dergisi Yeni Sayısına Hazırlanıyor

İGİAD tarafından 2008 yılından itibaren yılda 2 sayı olarak yayımlanan İş Ahlakı Dergisi, İLKE Vakfı Araştırma-yayın birimince 2019 Güz sayısını yayına hazırlıyor.

İKAM'DAN HABERLER

Ankara'da İslam İktisadı Temel Eğitim Programı

İKAM, 30 Kasım - 1 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara'da İslam Düşünce Enstitüsü iş birliği ile 2 gün süren İslam İktisadı Temel Eğitim Programını gerçekleştirdi.

Adana'da İslam İktisadı Temel Eğitim Programı

İKAM, 16- 17 Kasım 2019 tarihlerinde Adana'da Doğu Batı Bilim Sanat Derneği iş birliği ile 2 gün süren İslam İktisadı Temel Eğitim Programını gerçekleştirdi.

İslam İktisadında İş Ortaklıkları Çalıştayı

İKAM çalıştaylarının yedincisi İstanbul'da gerçekleşti. İş Ortaklıkları temasıyla gerçekleştirilen çalıştaya katılımcılar yoğun ilgi gösterildi.

KYA'DAN HABERLER

STK'larda Risk ve Denetleme

Sivil Toplum Kuruluşlarının önemli meselelerinin müzakere edildiği STK Konuşmalarının son etkinliği "STK'larda Risk ve Denetleme" başlığıyla gerçekleşti.

Kurumsal Yönetim Akademisi Çalıştayı Gerçekleşti

Kurumsal Yönetim Akademisi tarafından her sene bir kez düzenlenen çalıştay, bu sene "STK'ların Kamu, İş Dünyası ve Uluslararası İlişkilerini Konumlandırma" başlığında gerçekleşti.

İLEM'DEN HABERLER

Hazza Karşı Yaşam Sunumu

İLEM Sunumlarının 158'incisinde insanın sürekliliğini sağlamaya yönelik arzu ve çabasından Freud’un “hazcı” tutumuna doğru giden düşünsel bir süreç konu alındı.

İDP Seminerleri Sürüyor

Seminer dizisinin bu programında Talha Köseoğlu "İslamcılar ve Devlet: Türkiye’de Devlet, Demokrasi ve Sivil Toplum Tartışmalarının Değişen Seyri" sunumunu yaptı.

İznik'e Kültür Gezisi

İLEM Eğitim Programı’nın her yıl düzenlemiş olduğu kültür ve medeniyet gezilerinin bu yılki durağı İznik oldu.120 kişinin katılımı ile Şehrin tarihi mekânları gezildi.

YEKDER'DEN HABERLER

Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde düzenlenen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), ebeveynlerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamaya devam ediyor.

Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Alternatif Yöntem

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde çalışmaları süren 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) dördüncü hafta eğitimleri tamamlandı.

Minik Öğrencilerimiz Uygulayarak Öğreniyor!

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmalarına devam eden Ev Okulu, bu hafta kurban, namaz ibadetlerinin yanı sıra sosyal, sanatsal ve oyun etkinliklerini gerçekleştirdi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ