İLKE e-BÜLTEN | HAZİRAN 2020

Alan İzleme Raporları Kamuoyu ile Paylaşıldı


İLKE Vakfı İslâm iktisadı, eğitim, hukuk ve sivil toplum alanlarında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek yeni projesi Alan İzleme Raporları'nı kamuoyu ile paylaştı.


Yaz Eğitimleri

ADEP 2020 ile Devam Ediyor

İLEM Podcast

Yayında

Mecelle ve TBK'da

Akitler ve Zarar

İKAM'DAN HABERLER

COVID-19 ve Sosyo-Ekonomik Kriz:İslam İktisadına İhtiyaç Var

İKAM tüm dünyayı etkisi altına alan salgın neticesinde ortaya çıkan ekonomik krizin, anacak İslam iktisadı ile çözümleneceğine dair bir bildiri yayımladı.

İKAM Türkiye Ülke Raporu Yayımladı

İKAM "Türkiye'de İslam İktisadı ve Finansının Ekonomi-Politik Açıdan İncelenmesi" başlıklı yazısıyla Ülke Raporları serisine yeni bir eser daha kazandırdı.

İran'da İslami Bankacılık ve Finansın Geçmişine Bir Bakış

İKAM "İran'da İslami Bankacılık ve Finansın Geçmişine Bir Bakış" isimli çalışmasıyla mevcut kaynakları inceleyerek İran’da İslami bankacılığı konu aldı.

KYA'DAN HABERLER

STK'lar İçin Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Av. Emrah Sığın'ın konuk olduğu KYA Röportaj serisinin beşincisinde 2016 yılında yasalaşan Kişisel Verilerin Korunma Kanunu STK'lar açısından ele alındı.

Uluslararası Barışın İnşasında STK'ların Rolü Konuşuldu

Filipinler ile Moro arasındaki barış sürecinde önemli katkıları olan İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hüseyin Oruç Kurumsal Yönetim Akademisi'nin konuğu oldu.

Sivil Toplumun Küresel İmkân ve Kabiliyetleri

İnsani Gelişim Derneğ Başkanı Mehmet Fatih Serenli, Kurumsal Yönetim Akademisi görüş yazılarında "Sivil Toplumun Küresel İmkân ve Kabiliyetleri"'ni değerlendirdi.

İGİAD'DAN HABERLER

İş Hayatında Dini İnanç Ahlaki Değer İlişkisi

İGİAD İslâm Düşünce Enstitüsü (İDE) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'i konuk ederek "İş Hayatında Dini İnanç Ahlaki Değer İlişkisi" üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

İnsani Geçim Ücreti ve Çalışma Hayatında Dönüşüm

Kırklareli Üniversitesi İktisat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Taha Eğri, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz'ı konuk eti.

Fikret Başar Ders Veren Tecrübelerin Misafiri Oldu

13. Ders Veren Tecrübeler Programı, İGİAD YouTube kanalı üzerinden Kervan Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Başar’ın tecrübe aktarımı ile gerçekleşti.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM COVID-19 Soruşturma Dosyası

İLEM Blog’da okurla buluşan COVID-19 dosyasında pandemi süreci, pandeminin gerek insan gerekse doğa üzerindeki etkileri, post-truth vb. birçok konu ele alınıyor.

Darülfünun’da Ahlâk Dersleri Yayımlandı

Osmanlı'nın son döneminde yenileşme hareketinin üniversite ayağı olarak tesis edilen Darülfünun’da süreç içerisinde ortaya çıkan ahlâk anlayışı dönüşümünü incelenmektedir.

İlmi Etüdler Derneği Takım Arkadaşları Arıyor

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) Kurumsal İletişim Birimi bünyesinde kendisini geliştirmek ve STK tecrübesi edinmek isteyen meraklı ve heyecanlı takım arkadaşları arıyor.

YEKDER'DEN HABERLER

Aşamalı Seminerler Programı Kaldığı Yerden Devam Ediyor

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), ara verdiği eğitimlerine online olarak kaldığı yerden devam ediyor.

Öğretmenlere Yönelik Ailede Din Eğitimi Atölyesi Başladı

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde gerçekleştirilen Ailede Din Eğitimi Programı, Tenzile Erdoğan AİHL öğretmenlerinini talebiyle atölye çalışmasına başladı.

İslam Eğitimi Okumaları Çalışmalarına Devam Ediyor

Şubat ayında başlayan İslam Eğitimi Okumaları müzakere grubu, çalışmalarını yaz mevsiminde de video konferans yöntemiyle sürdürmeye devam ediyor.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ