İLKE e-BÜLTEN | EYLÜL 2022

Üçüncü İLKE Buluşması Gerçekleşti


İLKE Camiasını bir araya getiren İLKE Buluşması'nın üçüncüsü "Emanet ve Adalet Ekseninde Çevre" teması ile 23-25 Eylül tarihlerinde Yalova'da gerçekleştirildi.


YEKDER Gençlik Liderliği

Eğitimi Gerçekleştirildi

İLEM 4. Yazı Kampı

Tamamlandı

İktisadi Hayatta Ortaklıklar

Kitabı Yayımlandı

İLKE'DEN HABERLER

HUKUK İZLEME RAPORU 2021 Kamuoyu ile Paylaşıldı

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi tarafından hazırlanmış olan Hukuk İzleme Raporu 2021: Türkiye’de Adalete Erişim 1 Eylül 2022 tarihinde Altunizade Mercure Hotel’de kamuoyuna sunuldu.

10. İslam İktisadı Atölyesi: İktisadi Krizler ve İslam İktisadı

İslam İktisadı Araştırma Merkezi’nin (İKAM) düzenlediği 10. İslam İktisadı Atölyesi, 14-16 Ekim 2022 tarihlerinde “İktisadi Krizler ve İslam İktisadı” başlığı ile İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

TODAM'DAN HABERLER

Türkiye'de Vergiler ve Gelir Dağılımı Analiz Raporu Yayınlandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Maliye Bölümü Araştırma Görevlisi Şükrü Çağrı Çelik’in Covid-19 salgını sonrasında Türkiye'de uygulanan vergi politikalarının gelir dağılımına olası etkilerini incelediği analiz raporu yayımlandı.

Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni 20. Sayı Yayımlandı

Müslüman Dünyadan Fikrî Birikimler Bülteni'nin 20. sayısı yayımlandı! Bültende Müslüman toplumların gündeminde öne çıkan meseleler bütüncül bir perspektifle analiz ediliyor.

İKAM'DAN HABERLER

2022 İslam İktisadı Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Her yıl kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilen İslam İktisadı Ödülleri bu yıl da sahiplerini bekliyor. 10. İslam İktisadı Atölyesinde bu seneki İslam İktisadı Ödülleri sahiplerini bulacak.

ADFIMI’den İKAM’a Ziyaret!

ADFIMI'nin genel sekreteri İlhami Öztürk, 22 Eylül Perşembe günü İKAM'a bir ziyaret gerçekleştirdi.Politika Notu 44 Yayımlandı

Safa Yıldıran ve Hüseyin İçen tarafından kaleme alınan "Üniversite Müfredatları ve Tezler Bağlamında Türkiye’de İslam İktisadı ve Finansı Alanında Üniversite-Sektör İş Birliği" politika notu yayımlandı!

İLEM'DEN HABERLER

Ahlakın Temeli kitabı 3. Baskısıyla Raflarda!

İLEM (İlmi Etüdler Derneği) ve İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı bünyesindeki "İslam Ahlak Düşüncesi Projesi" kapsamında gerçekleştirilen "Ahlakın Temeli Üzerine Konuşmalar" dizisinin bir ürünü olan kitap 3. baskısını yaptı.

İnsan ve Toplum Dergisi 12. Cilt 3. Sayısı Yayımlandı!

2011 yılından bu yana İlmi Etüdler Derneği tarafından yayımlanan İnsan ve Toplum Dergisi'nin 12. cilt 3. sayısı yayımlandı.


İLEM Heyeti Kudüs Ziyareti

İLEM Kudüs'te çalışmalarını sürdüren; Palestinian Academic Society for the Study of International Affairs, Burj Al-Luqluq Social Center Society ve Centre For Jerusalem Studies of al-Quds University kurumlarını ziyaret etti.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD BÜLTEN 55 - Yeşil Ekonomi ve Çevre Ahlakı Yayımlandı

İGİAD Bülten 55. sayısında insanın çevreyle ilişkisini konu ediniyor.

Türkiye İş Ahlakı Zirvesi Programı Belirlendi!

5 Kasım 2022 İstanbul Grand Cevahir Hotelde gerçekleştirilecek olan Türkiye İş Ahlakı Zirvesi konuşmacıları açıklandı.

YEKDER'DEN HABERLER

Öğretmen Atölyelerinin Bu Ayki Teması “Değerler Eğitimi”

Sahada görev alan eğitimcilerin ve eğitimci adaylarının, mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak, özgün ve nitelikli çalışmalar yapabilecekleri "Çevrimiçi Öğretmen Atölyeleri" başlıyor. Atölye programları dönem boyunca farklı konu ve konuklarla devam edecek.
“Bizim Meselelerimiz”in Konuşulacağı Çevrimiçi Seminerler Başladı!

Güz dönemi boyunca iki haftada bir Çarşamba akşamları gerçekleştirilecek olan Çevrimiçi Seminerler serisi, Doç. Dr. Ayşe Esra Şahyar’ın “Tıbb-ı Nebevî” başlıklı sunumu ile başladı. "Peygamberimizin (s.a.v) sağlıkla ilgili değerlendirme ve tavsiyeleri, hastalıklardan korunma ya da tedavi amaçlı önerileri" anlamına gelen “Tıbb-ı Nebevî” başlıklı seminere yaklaşık 350 katılımcı iştirak etti.

Tematik Okuma Grupları Bu Sezon 10 Farklı İsimle Yola Çıktı

“Çocuk Edebiyatı”, “Psikoloji”, “Hatırat”, “Kur’an Rehberliğinde Şekil Alan Hayatlar”, “Çocuk Psikolojisi”, “Tefsir”, “Çocuk Merkezli Animasyonlar”, “Sezai Karakoç”, “Okur Buluşmaları” ve “Sessiz Film Okumaları” olmak üzere 10 farklı tema ile katılımcılara zengin bir içerik sunan Tematik Okuma Grupları, güz sezonu boyunca devam edecek.


ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ