İLKE e-BÜLTEN | EYLÜL 2020

İLKE Vakfı Ankara Temsilcisi Mehmet Fatih Serenli Oldu


Nitelikli faaliyetlerle adından söz ettiren İLKE Vakfı, Ankara temsilciliğine Mehmet Fatih Serenli'yi görevlendirerek çalışmalarını geniş kitlelere ulaştırma yolunda bir mesafe daha kat etti.


YEKDER'den

Yeni İLEM Başkanına Ziyaret

İLEM'de

TYH Lansmanı Gerçekleşti

İGİAD Bülten

49. Sayısı Çıktı

İLKE'DEN HABERLER

Salgının Hesaplanamayan Maliyeti: Öğrenme Kaybı

İLKE Vakfı araştırma stajyeri İlayda Ardakoç COVİD-19 sürecinde değişen eğitim anlayışını ve uzaktan eğitimin etkilerini analiz eden bir görüş yazısı ele aldı.

Refah için Barış Antlaşması: Yeni Filistin ya da Ölü Filistin

İLKE Vakfı Araştırmacısı Mustafa Bilgili tarafından kaleme alınan "Refah için Barış anlaşması: Yeni Filistin ya da ölü Filistin" başlıklı görüş yazısı yayımlandı.

Açıköğretim: Ne Onunla Ne Onsuz (Sorunlar ve Çözümler)

İLKE Vakfı araştırma asistanı Muhammed Gazali Kılınç, açıköğretim programları, uygulama problemlerini ve öğretim biçimlerini görüş yazısında yazdı.

İKAM'DAN HABERLER

8. İslam İktisadı Atölyesi Tamamlandı

Atölye, 16 Eylül 2020 tarihinde Grand Cevahir Hotel’de gerçekleşen açılış töreni ile başladı. Atölyeler iki gün boyunca online olarak devam etti.

2020 İslam İktisadı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Toplam 3 dalda verilen ödüllere bu yıl İslam İktisadı Tez Ödülü de eklenmiştir. Ayrıca 2020 yılına özel olmak kaydıyla İslam İktisadı Özel Ödülü de bu yıl verilen ödüller arasında oldu.

Sabri Orman Anısına Belgesel Çekildi

İKAM, İslam iktisadı alanında önemli çalışmalarıyla bilinen Sabri Orman'ın hayatını anlatan "Hakikat Yolunda Sabri Orman" belgeselini ve internet sitesi hazırladı.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM Kurumsal Ziyaretlerler Gerçekleştirildi

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit ve beraberindeki heyet kurumsal ziyaretler kapsamında İstanbul, Ankara ve Konya’da 1- 3 Eylül 2020 tarihlerinde çeşitli görüşmeler yaptı.

Türkiye'de Yayıncılığın Tarihi Sözlü Tarih Atölyesi Başlıyor

3 ve 4 Ekim 2020 tarihinde iki gün olarak ve dörder oturum şeklinde gerçekleştirilecek atölyede birçok değerli araştırmacı katılacak ve deneyimlerini paylaşacak.

2020 - 2021 İLEM Eğitim Programı Başvuruları Başladı

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen “İLEM Eğitim Programı 2020-2021” dönemi başvuruları başladı.

YEKDER'DEN HABERLER

Eğitim Atölyeleri WONDER ile Devam Etti

“Eğitim Atölyeleri”nin bu ayki katılımcıları, WONDER’den “Kubbe Çocuk Öğretmenleri” oldu. Program İki gün boyunca sürdü ve toplam dört faklı atölyeden oluştu.

ADEP 2020 Güz Dönemi Online Olarak Başladı

ADEP, zengin içeriği ile yeni döneme başladı. Yurtiçi ve yurtdışından katılımcıların dahil olduğu program, 11 hafta boyunca uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecek.

YEKDER Kurumsal Ziyaretlerine Devam Ediyor

YEKDER kurumsal ziyaretler kapsamında Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği'ni ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ