İLKE e-BÜLTEN | EYLÜL 2019

Geleceğin Türkiyesinde Yönetim Raporu Açıklandı


Geleceğin Türkiyesi Projesi kapsamında İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Alkan’a hazırlatılan Geleceğin Türkiyesinde Yönetim Raporu 3 Eylül 2019 tarihinde kamuoyuyla paylaşıldı. Alkan’ın raporun ayrıntılarını paylaştığı programa alanın uzman isimleri katıldı.


Aşamalı Seminerler

Ekim'de Başlıyor

İLEM Yayınları'ndan

Yeni Kitaplar

İGİAD'dan Yeni Yayın

10 İLKE

İLKE'DEN HABERLER

Mesleki Eğitimin Geleceği Müzakere Edildi

Gündem Konuşmaları etkinliklerinin onüçüncüsü gerçekleştirildi. Toplantıda “Mesleki ve Teknik Eğitimin Geleceği” konusu masaya yatırıldı.

İLKE'den Çeşitli Kurumlara Ziyaret

İLKE Vakfı yönetimi Eylül ayında Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmed Özkan ve ÖNDER Başkanı Kamber Çal'ı ziyaret etti.

İKAM'DAN HABERLER

İslam İktisadı Bibliyografyası

İKAM bünyesinde hazırlanan ve alanın en büyük çalışması olan İslam İktisadı Bibliyografyası'na son süreçte ilave olarak eklenen eserlerle birlikte güncel eser sayısı 10.000’in üzerine çıktı

TUJISE'nin Yeni Sayısı Çıktı

Turkish Journal of Islamic Economics dergisinin 6. sayı 2. cildi çıktı. TUJİSE, İslam iktisadı alanında deneyimli hocalarla genç araştırmacıları bir araya getiren bir tür platform görevi görüyor.

Dubai'den İKAM'a Ziyaret

Al Maali Dubai yöneticileri Dr. Wail Aaminou ve Dr. Ahmed Tahiri Jouti, İKAM'ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette iki kurum arası işbirliği imkanları görüşüldü.

KYA'DAN HABERLER

KYA'dan Proje Yazma Eğitimi

Kurumsal Gelişim Uygulamalarının üçüncüsü “Proje Yazma” başlığında, 14 Eylül Cumartesi günü, İLKE Vakfında Ali Ramazan Tak tarafından gerçekleştirildi.

STK'lar için Kurumsal İletişim

Kurumsal Gelişim Uygulamalarının dördüncüsü “STK'da Kurumsal İletişim” başlığıyla 21 Eylül'de Kurumsal İletişim Uzmanı Necati İşbilen tarafından gerçekleştirildi.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD Ekonomi Konferansı

İGİAD'da Türkiye İhracatçılar Meclisi-TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin tarafından “Dünyada ve Türkiyede Ekonomik Gelişmeler ve Beklentiler” başlıklı bir konferans verildi.

TİM Başkanı Gülle'ye ziyaret

İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan başkanlığındaki heyet Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’yi makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

İGİAD Bülten 46. Sayı

İGİAD'ın ekonomi gündeminin nabzını tutan, ayda bir yayımlanan bülteni İGİAD Bülten'in 46. sayısı iş dünyasında uyuşmazlıkların çözüm yolları kapak dosyasıyla yayımlandı.

İLEM'DEN HABERLER

İLEM Eğitim Programı

İlmi Etüdler Derneği'nin lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği İLEM Eğitim Programının yeni dönem başvuruları başladı. Başvurular 3 Ekim tarihine kadar devam edecek.

İnsan&Toplum'dan Yeni Sayı

İLEM tarafından üç ayda bir yayımlanan insan&toplum dergisinin yeni sayısı çıktı. Bu sayıda beş makale yedi kitap değerlendirmesi yer alıyor.

İhtisas Başvuruları Başladı

Lisansüstü öğrenciler için düzenlenen İhtisas Programı 2019 Güz dönemi başvuruları başladı. Program farklı üniversitelerden ve farklı disiplinlerden araştırmacıları buluşturuyor.

YEKDER'DEN HABERLER

Marifet Okulu Kayıtları Başladı

Ortaokul ve lise öğrencileri için uygulanan Marifet Okulu için kayıtlar başladı. Marifet Okulu küçük gruplarla rehber eşliğinde sürdürülen ve iki yıl devam eden eğitim programıdır

Oyunlar ve Etkinlikler'e 2. Baskı

Kur’an-ı Kerim’in yeni ve güncel öğretim yöntemlerini göstermek amacıyla hazırlanan "Kur'an-Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler" kitabı ikinci baskısını yaptı.

YEKDER Heyeti Asfa'daydı

YEKDER'in hazırladığı “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının tanıtım çalışmaları kapsamında ASFA Koleji'nde 2 Eylül Pazartesi günü bir program düzenlendi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ