İLKE e-BÜLTEN | EKİM 2023

İstanbul Eğitim Konferansı Mesleki ve Teknik Eğitimin Tüm Paydaşlarını Bir Araya Getirdi


Bu yıl üçüncüsü düzenlediğimiz İstanbul Eğitim Konferansı'nda, 10 Ekim 2023, Salı günü "Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Ufuklar" temasını ele aldık. İLKE Vakfı Eğitim Politikaları Araştırma Merkezi her yıl düzenlediği İstanbul Eğitim Konferansı'yla eğitimciler, araştırmacılar, politika yapıcılar ve endüstri profesyonelleri bir araya getiriyor.


YEKDER 2023-2024 Açılış Konferansını “Dijital ve Görüntülü Yayıncılıkta Değer Üretimi” Başlığıyla Yaptı!

2023 – 2024 Dönemi İLEM Açılış Konferansıyla Başladı


Üyelerimiz Bölgesel İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi


İLKE'DEN HABERLER

İLKE Agenda Filistin Konferansı gerçekleştirildi

"GAZA 2023: A Glimpse into the Future of Palestine" başlıklı konferans Azzam Tamimi, Sami Hamdi ve Abdullah Omar Ma'rouf'un konuşmaları Ebubekir Ceylan'ın moderatörlüğünde gerçekleşti. Konuşmacılar Aksa Tufanı operasyonu, İsrail saldırıları ve akabinde uluslararası kamuoyunun İsrail'e tepkisi geleceğe yönelik bir perspektifle tartışıldı.

İLKE Heyetinden Prof. Dr. Lütfi Sunar'a Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi Sunar'ın Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörlüğü görevine başlaması sebebiyle İLKE heyeti hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.Heyet daha sonra Uluslararası Maarif Okulları'na da bir ziyaret gerçekleştirdi.


Nokta Yayın Grubu Yola Çıkıyor

İLKE Vakfı bünyesinde kurulan Nokta Yayın Grubu, 14 Ekim Cumartesi günü Üsküdar’daki yeni ofisinin açılışıyla yayın hayatına başladı. Bünyesinde 4 yayınevi ve 3 dergi bulunduran yayın grubu, yayıncılık dünyasına hızlı bir giriş yapacak.İKAM'DAN HABERLER

11. İslam İktisadı Atölyesi ve Ödül Töreni Gerçekleşti

İLKE Vakfı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) tarafından organize edilen "11. İslam İktisadı Atölyesi" tamamlandı. Üç gün süren atölye programının ilk günü İslam İktisadı Ödülleri de sahiplerini buldu. Açılış paneli ile sona eren ilk gün programı, ikinci ve üçüncü günlerde atölye oturumları ile devam etti.

Bağlantıya git->

TODAM'DAN HABERLER

Sosyal Veri'de Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Yüzyılın Verileri Yayımlandı!

Sosyal Veri sosyalveri.net sitesinde ilgililerin kullanımına sunduğu 13 farklı kategoriye ek olarak "Yüzyılın Verisi" kategorisini hazırladı. 100 yıllık periyodda toplanan 200'e yakın grafik 14 ayrı alt başlıklaYüzyılın Verisi kategorisinde paylaşıldı.

Bağlantıya git->

EPAM'DAN HABERLER

İstanbul Eğitim Konferansı Mesleki ve Teknik Eğitimin Tüm Paydaşlarını Bir Araya Getirdi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Eğitim Konferansı'nda, 10 Ekim 2023, Salı günü "Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Ufuklar" teması ele alındı. İLKE Vakfı Eğitim Politikaları Araştırma Merkezi her yıl düzenlediği İstanbul Eğitim Konferansı'yla eğitimciler, araştırmacılar, politika yapıcılar ve endüstri profesyonelleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Bağlantıya git->

STA'DAN HABERLER

Sivil Aktörler'de Melike Çağlıyan'la Gerçekleştirdiğimiz Röportaj İLKE Analiz'de Yayında!

6 Şubat depremlerinde etkin rol alan sivil toplum örgütlerinden Bir Küçük Mucize Derneği Başkanı Melike Çağlıyan'ın gönüllü grubuyla gerçekleştirdikleri faaliyetlerden ve deprem bölgesiyle ilgili kişisel deneyiminden bahsettiği röportajı İLKE Analiz web sitesinde yayınlandı.

Kurumsal Gelişim Eğitim Programı (KGEP) 12. Dönem Eğitimleri Malatya'da Başlıyor!

İLKE Sivil Toplum Akademisi'nin 2018 yılından bu yana düzenlediği Kurumsal Gelişim Eğitim Programı (KGEP) 'in başvuruları açıldı. KGEP 2023 Güz dönemi İnönü Üniversitesi iş birliğiyle deprem bölgesindeki STK'lara yönelik olarak 2 gün boyunca Malatya, İnönü Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Sivil Toplum Zirvesi Yaklaşıyor!

Her her yıl farkı bir tema etrafında düzenlenen ve 6 Şubat depremleriyle birlikte erteleme kararı alınan Sivil Toplum Zirvesi 2023, Aralık ayında "Dayanıklı Sivil Toplum" temasıyla sivil toplum camiasını birleştirmeyi hedefliyor.İLKE ANALİZ'DEN HABERLER

Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Hareketi (BDS) Neden Şimdiye Dek Hiç Bu Kadar Önemli Olmamıştı?

The Guardian'da yayımlanan “Why I believe the BDS movement has never been more important than now” başlıklı yazıyı İLKE Analiz okurları için tercüme edildi.

İLKE Politika Önerileri: Göç

İLKE Vakfı Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi (TODAM) tarafından oluşturulan Politika Önerileri: Göç dosyası tanıtıldı.

2021 Körfez İşbirliği Konseyi Krizi Sonrası Türkiye-Körfez İlişkileri

Huzeyfe Altıok'un 2021 Körfez İşbirliği Konseyi Krizi'nden günümüze BAE, Katar ve Suudi Arabistan'ın Türkiye ile ilişkilerini inceleyen yazısı İLKE Analiz'de yayımlandı.


İSLAMİKTİSADI.NET

Üniversite Yıllarıma Geri Dönecek Olsam Neler Yapardım?: Üniversite Öğrencilerine Tavsiyeler

Şükrü Çağrı Çelik'in kaleme aldığı köşe yazısı özellikle İktisadi Bilimler Fakültesi Bölümleri’nde (İktisat, Maliye, İşletme, Finans, İslam İktisadı, Yönetim Bilişim Sistemleri, Çalışma Ekonomisi gibi) okuyan arkadaşlara yönelik tavsiyeleri konu edinmektedir.

Bağlantıya git->

İLEM'DEN HABERLER

İLEM 2023-2024 Faaliyet Dönemi, Açılış Konferansıyla Başladı

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) geleneğini sürdürerek 2023-2024 faaliyet dönemini düzenlenen Açılış Konferansı programıyla karşıladı.


İslam Siyaset Düşüncesinde Ekoller

İslam Siyaset Düşüncesinde Ekoller çalıştayında İslam tarihinde ortaya çıkan mezheplerden İbâdiyye, Mu’tezile, İsmâiliyye, İmâmiyye, Zeydiyye ve Ehl-i Sünnet ekollerinin siyaset anlayışlarına ilişkin tebliğler sunulacak

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 I. Dönem

Huzeyfe Altıok'un 2021 Körfez İşbirliği Konseyi Krizi'nden günümüze BAE, Katar ve Suudi Arabistan'ın Türkiye ile ilişkilerini inceleyen yazısı İLKE Analiz'de yayımlandı.

İGİAD'DAN HABERLER

İGİAD Zirve Düzenleme Kurulu Prof. Dr. Sayım Yorğun'u Ziyaret Etti

Türkiye İş Ahlakı Zirvesinin detaylarını görüşmek üzere İGİAD Başkanı Ayhan Karahan ve Zirve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım Yorğun’u dekanlık makamında ziyaret etti.

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan'ı Dernek Merkezimizde Ağırladık

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan Bey İGİAD'a iade-i ziyarette bulundu. İGİAD İcra Kurulu olarak Kaymakam beyi dernek merkezimizde karşıladığımız ziyarette aziz milletimize her kademede yapılan hizmetin önemi ve değeri üzerinde duruldu.

İMH'dan Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği'ne Ziyaret

Her her yıl farkı bir tema etrafında düzenlenen ve 6 Şubat depremleriyle birlikte erteleme kararı alınan Sivil Toplum Zirvesi 2023, Aralık ayında "Dayanıklı Sivil Toplum" temasıyla sivil toplum camiasını birleştirmeyi hedefliyor.

YEKDER'DEN HABERLER

YEKDER’de Gençlik Liderliği Eğitimi Yapıldı!

YEKDER tarafından geleceğin gençleriyle etkileşim içerisinde olan lider ve lider adaylarının eğitim, bilgi ve becerilerini artırma amacıyla düzenlenen Gençlik Liderliği Eğitimi, dört gün ve on ayrı oturumdan oluşan programın yapılmasının ardından sona erdi.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli 2023 Güz Sezonu Başladı!

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından alanında uzman isimlerle gerçekleştirilen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Eğitim Programı, 2023 Güz sezonu 18 Ekim’de yeni seminer başlıkları ile yeniden başladı.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ