İLKE e-BÜLTEN | EKİM 2021

İstanbul Eğitim Konferansı "Dijital Çağda Beceri Eğitimi" Temasıyla Gerçekleşecek!


EPAM Eğitim Politikaları Araştırma Merkezi, 6 Kasım 2021'de Grand Cevahir Hotel'de gerçekleştirilecek İstanbul Eğitim Konferansı'nı bu yıl ilk defa " Dijital Çağda Beceri Eğitimi" teması ile düzenleyecek.


YEKDER Yeni Döneme

Merhaba Dedi

İLEM Açılış Konferansı

Gerçekleştirildi

İGİAD Üyeleri

Safranbolu ve Amasra'da Bulaştı

TODAM'DAN HABERLER

Kurumsal Gelişim Eğitim Programı Gerçekleştirildi

Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi TODAM altında çalışmalarını yürüten Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA), Kurumsal Gelişim Eğitim Programı (KGEP) 2021'in güz programını nihayete erdirdi.

Türkiye’de Sivil Toplumun Gündemi Bülteni Yayımlandı

Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi'nin sivil toplum araştırmaları çerçevesinde Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yayınlarının ve organizasyonlarının incelendiği bültenin Eylül sayısı yayımlandı.

Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni Yayımlandı

20 ülkeden 100’den fazla sivil toplum, araştırma ve düşünce kuruluşunun taranması ile hazırlanan Müslüman Dünyadan Fikri Birikimler Bülteni Eylül 2021 sayısı yayımlandı. Bülten, İslam dünyasının meselelerini odağına alıyor.

İKAM'DAN HABERLER

İslam İktisadı Temel Eğitim Programı Gerçekleştirildi

İKAM ve BİLHİKEM otaklığında düzenlenen İslam İktisadı Temel Eğitim Programı 23-24 Ekim tarihinde Van’da gerçekleşti.

İslami Sosyal Finans Rapor Serisinin 4. Raporu Çıktı

"Kurumsal Sosyal Sorumluluk Perspektifinden Tasarruf Bankaları ve Türkiye'deki Tasarruf Finansman Şirketleri" başlıklı rapor çıktı.

İKAM Politika Notları Serisinin 31. Eserini Yayımladı

İKAM tarafından hazırlanan 31.Politika Notu “Gıda Enflasyonu Üzerine: Öngörüler, Önlemler, Öneriler başlığı ile yayımlandı.

EPAM'DAN HABERLER

EPAM Politika Çalıştaylarının Dördüncüsü Gerçekleştirildi

EPAM Politika Çalıştaylarının dördüncüsünü İLKE Vakfı’nda düzenlendi. Çalıştay 1-3 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan 20. Millî Eğitim Şûrası için STK’ların hazırlık stratejilerini sunması amacıyla gerçekleştirildi.

EPAM 20. Millî Eğitim Şûrası İstişare Kurulu Toplantısı’na Katıldı

18-19-20 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen 20. Millî Eğitim Şûrası İstişare Kurulu Toplantısı’na İLKE Vakfı'nı temsilen EPAM ekibi katıldı.

İLEM'DEN HABERLER

10. TLÇK Konya’da Gerçekleşiyor

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) yürütücülüğünde her yıl farklı bir üniversite ve şehre konuk olan Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) onuncusu 3-6 Kasım 2021’de Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

İLEM Telegram Kanalı Açıldı

İlmi Etüdler Derneği (İLEM), İLEM TV ve İLEM Podcast mecralarının ardından Telegram üzerinden kurduğu İLEM Telegram hesabı ile de kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.

YEKDER'DEN HABERLER

YEKDER 2021-2022 Açılış Konferansı Gerçekleştirildi

Çocuk, genç, yetişkin ve eğitimcilere yönelik özgün eğitim programları ve modelleme çalışmaları gerçekleştiren YEKDER, yeni sezonu Dr. İbrahim Zeyd Gerçik’in, “İnsana Tutunmak” başlıklı konferansı ile açtı.

YEKDER Gençlik Liderliği Eğitimleri Tamamlandı

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde 2021-2022 yılı güz dönemi eğitim faaliyetleri kapsamında iki günlük “Gençlik Liderliği Eğitimleri” programı gerçekleştirildi.

ADEP’te Ebeveynlerin Ve Ebeveyn Adaylarının Soruları Yanıtlanıyor

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde uzun yıllardır gerçekleştirilmekte olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2021 Güz Dönemi 5 haftalık bir seminer dizisi şeklinde gerçekleştiriliyor.

Bireysel Ve Kollektif Bilincin Dinamikleri İnsan Ve Toplum İlm-I Hâli’nde Görülüyor

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programında 4. hafta tamamlandı. 22 Eylül’de başlayan programa katılımcıların ilgisi yoğun oldu.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ