İLKE e-BÜLTEN | EKİM 2020

Geleceğin Türkiyesinde Sosyal Politikalar Raporu Yayımlandı


İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı, 2018'de başlattığı Geleceğin Türkiyesi Projesinin altıncı raporu Geleceğin Türkiyesinde Sosyal Politikalar Raporu, 27 Ekim 2020 Salı günü saat 20:30'da İLKE Vakfı Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanan programla kamuoyuna tanıtıldı.


Eğitici Eğitimleri Atölyeleri

Devam Ediyor

İlem 2020-2021

Açılış Konferansı Gerçekleşti

5. Türkiye İş Ahlakı Zirvesi

Düzenleniyor

İLKE'DEN HABERLER

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Ziyaret Edildi

İLKE Vakfı Başkanı Lütfi Sunar, TBMM Başkanı Mustafa Şentopu'u ziyaret etti. Görüşmede İLKE Vakfı tarafından hazırlanan Hukuk İzleme Raporu 2019'da takdim edildi.

Hukuk İzleme Raporu 2019 Canlı Yayında Tanıtıldı

Alan İzleme Raporu Projesi’nin üçüncü raporu “Hukuk İzleme Raporu 2019” İLKE Vakfı Youtube hesabından gerçekleştirilen canlı yayınla kamuoyuna tanıtıldı.

İLKE Vakfı Politika Notu 15'i Yayımladı

Türkiye'de Zorunlu Okul Öncesi Eğitim: Güçlükler ve Fırsatlar başlığını taşıyan ve Emine Ayyıldız ve Hacer Sümeyra Bilici Albayrak tarafından kaleme alınan rapor yayımlandı.

İKAM'DAN HABERLER

Tasarrufa Dayalı Finans Çalıştayı Gerçekleşti

IKAM Tasarrufa Dayalı Finans Çalıştayı'nı gerçekleştirdi. Online olarak gerçekleştirilen etkinlikte akademi camiası ve tasarrufa dayalı finans sektöründen çok sayıda katılımcı yer aldı.

İKAM İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni Ziyaret Etti

Ziyarette İKAM'ın gerçekleştirdiği faaliyetler, 2021 ve sonrası için belirlenen hedefler ve Nisan 2021'de gerçekleştirilecek olan 9. İslam İktisadı Atölyesi gündeme getirildi.

İSEFAM'a Kurumsal Ziyaret Gerşekleştirildi

İKAM Direktörü Dr. Taha Eğri Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi İSEFAM müdürlüğüne atanan Prof. Dr. Metin Toprak'ı ziyaret etti.

KYA'DAN HABERLER

Nihat Erdoğmuş'a Teşekkür Plaketi

İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar Kurumsal Yönetim Akademisi'ndeki hizmetlerinden ve verimli çalışmalarından dolayı Nihat Erdoğmuş'a ve KYA yönetimine teşekkür plaketi takdim etti.

Kurumsal Gelişim Eğitim Programı Başlıyor

Kurumsal Yönetim Akademisi'nin sivil toplum kuruluşlarına yönelik hazırladığı Kurumsal Gelişim Eğitim Programı, güz dönemi derslerini 19-21 Kasım tarihlerinde hibrit bir şekilde gerçekleştirecek

İLEM'DEN HABERLER

İLEM Blog’un yeni dosya konusu: Dijitalleşme

İLEM Blog’un yeni dosya konusu belli oldu. “Dijitalleşme” başlıklı yeni dosya sosyal medya üzerinden ilan edildi. Dijitalleşme” olarak belirleyerek düşünmeye teşvik ediyor.

İLEM'in TYH Projesi ile Bilgiler Tazeleniyor

Nisan ayından bu yana İLEM TV Youtube hesabında düzenli paylaşılan görüşmelere Ekim ayında yeni isimler de eklendi. İLEM Erdal Akalın ve Hasan Başpehlivan görüşmelerini yayınladı.

İLEM’de Mevlid Özel Programı Düzenlendi

İhsan Fazlıoğlu, Tahsin Görgün ve Dursun Ali Tokel’in konuşmacı olarak katıldığı, “Mevlid Özel Programı” 28 Ekim Çarşamba günü İLEM TV Youtube kanalında izleyici ile buluştu

YEKDER'DEN HABERLER

ADEP’te Çocukların Gelişim Süreçleri Çözümlendi

10 hafta boyunca gerçekleştirilecek olan Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) konusu 7 Ekim'deki “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi” oldu.

Sancaktepe Safa Okulları Heyetinden YEKDER'e Ziyaret

Özel Sancaktepe Safa Okulları Okul Müdürü Zafer Özlü, Müdür Yardımcısı Mustafa Çakan ve Değerler Eğitimi Zümre Başkanı Muhammed Salih Yakut, YEKDER'i ziyaret etti

Genel Kurul Üyelerine Ziyaretler Devam Ediyor

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyesi Muhamme Öztabak ve Genel Sekreter Yasin Aydın, Sıddık Acarlar, Yusuf Alpaydın ve Ali Özdemir'i ziyaret etti.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ