İLKE e-BÜLTEN | ARALIK 2020

“Beyin Göçü” Çevrimiçi Paneli Gerçekleştirildi!


İLKE Vakfı Kıdemli Araştırmacısı Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş'ın moderatörlüğünü yaptığı ve Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Ahmet Aypay, Aarhus Üniversitesinden Doç. Dr. Sedat Gümüş ve Londra Üniversitesinden Doktora Öğrencisi Tugay Durak'ın konuk olduğu program İLKE Vakfı YouTube hesabı üzerinden canlı yayınlandı.


ADEP

Almanya’da Modellendi

Akademik Yayıncılık

Konuşuldu

Ders Veren Tecrübeler 14

Gerçekleşti

İLKE'DEN HABERLER

İLKE Politika Notu 17 Yayımlandı

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı Hukuk Çalışma Grubunun hazırladığı Politika Notları serisinin 17.’si Aile Hukuku İle İlgili Sorunlar ve Çözüm Önerileri başlığıyla yayımlandı.

TIMSS 2019 Değerlendirme Raporu Yayımlandı

İLKE Vakfı Eğitim Çalışma Grubu tarafından ülkemizde eğitimin özellikle uluslararası ölçekte önemli bir çıktısı olarak görülen TIMSS2019 sonuçları değerlendirildi.

Eğitim ve Ötesi: Eğitim Kayıplarının İktisadi Etkileri

İKAM Direktörü Dr. Taha Eğri COVID 19'un eğitime olan iktisadi etkilerini ele aldı. Yazısında dünyadan örnek ve istatistikler veren Eğri özellikle Türkiye üzerinde durmaktadır.

İKAM'DAN HABERLER

İslam İktisadı Temel Eğitim Programı Gerçekleşti

İKAM, 12 Aralık 2020 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi ve Kadim Akademi iş birliği ile 1 gün süren İslam İktisadı Temel Eğitim Programını gerçekleştirdi.

İKAM Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Danışma Kurulu Toplantısı, İKAM Direktörü Taha Eğri'nin moderatörlüğünde gerçekleştirildi. İKAM'ın önümüzdeki faaliyet yılı için önerilerde bulunuldu.

KYA'DAN HABERLER

14. STK Konuşmaları Gerçekleşti

STK Konuşmaları'nın 14'sü Yıldız Teknik Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ümit Güneş'le birlikte gerçekleştirildi. Program KYA YouTube hesabı üzerinden canlı yayınlandı.

Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Kurumsal Yönetim Akademisi Koordinatörü H. Merve Bircan Altınsoy 2020 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerle alakalı bir sunum yaptı. Çeşitli önerilerin sunulduğu toplantı iki saat sürdü.

İLEM'DEN HABERLER

Eşitsizlikler Paneli İLEM TV'de Gerçekleşti

İnsan ve Toplum dergisinin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında derginin “Sosyoekonomik Eşitsizlikler” özel sayısında yer alan bazı makalelerin sunumu canlı yayınla yapıldı.

Çalıştaylar Serisinin Yeni Adımı: Mısır

İhtisas Tarih Çalışma Grubu’nun organize ettiği “Medeniyet Havzalarında Tarih ve Tarihçilik” temalı çalıştay serisinin ikincisi “Mısır Havzası” İLEM TV Youtube kanalında gerçekleştirildi.

İLEM Yayınları’ndan Yeni Kitaplar

İlmi Etüdler Derneği bünyesinde çıkan ve nitelikli eserler kazandırmayı amaçlayan İLEM Yayınları, yeni kitaplarını okurlara duyurdu. Bu kapsamda dört yeni kitap raflardaki yerini aldı.

YEKDER'DEN HABERLER

2020 Güz Dönemi ADEP Seminerleri Tamamlandı!

Dünyanın farklı bölgelerinden ebeveynlerin yoğun teveccüh gösterdiği Ailede Din Eğitimi Programı 11 haftalık 2020 Güz Dönemi seminerlerini çevrimiçi olarak tamamladı.

İnsan ve Toplum İlm-I Hâli, Seminerleri Devam Ediyor

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından geliştirilen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı kişisel ve toplumsal farkındalığını arttırarak “aile” oluşumunu güçlendiriyor.

Dört Oturumluk Atölye Programı Gerçekleştirildi

“Eğitimde Teknolojik Uygulamalar” atölyesi din eğitimi alanında görev yapan öğretmenlerin yanı sıra farklı branşlarda öğretmenlik yapan 88 eğitimci ile atölye çalışması gerçekleştirildi.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ