İLKE e-BÜLTEN | ARALIK 2019

2019 Yılı İLKE'de Nasıl Geçti?


İLKE Vakfı olarak 2019'un ardından 2020'de daha emin adımlarla yürüyoruz! 2019 Yılına Bakış videomuz da geçtiğimiz sene içerisinde İLKE Vakfı çatısı altında yer alan kurum ve kuruluşlarımızla gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri sizlerle paylaşıyoruz.


İslam Eğitimi Okumaları

Başvuruları Başladı

İLEM'de Tocqueville'in

Çelişkili Dünyası Konuşuldu

Yılın Girişimcisi Ödülü

Sahibini Buldu

İLKE'DEN HABERLER

Öğrenci Destek Programı Öğrencileri Bir Araya Geldi

İLKE Vakfı Müdürü Kadir Yaman ve İLKE Vakfı Araştırmacısı Resul Çiftçi Öğrenci Destek Programı kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

İLKE Vakfı'ndan Memur-Sen İstanbul’a Ziyaret

İLKE Vakfı Kıdemli Araştırmacısı İbrahim Hakan Karataş ve Araştırmacı Resul Çiftci, Memur-Sen İstanbul İl Temsilcisi / Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz’u ziyaret etti.

İLKE Vakfı'nda Tefsir Dersleri Devam Ediyor

İLKE Vakfı Teras Salonunda iki haftada bir Perşembe günleri yoğun bir katılımla yapılan tefsir dersleri Ziyad Mustafa Hoca hatipliğinde gerçekleşti.

İKAM'DAN HABERLER

İKAM Danışma Kurulu Bir Araya Geldi

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen İKAM Danışma Kurulu Toplantısı, İKAM genel merkez binasında, İKAM Başkanı Lütfi Sunar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

İKAM'da İslam İktisadının Geleceği Konuşuldu

İslam İktisadı Araştırma Merkezi İKAM Konferanslarının beşincisi Ahmet Faruk Aysan'ın "İslam İktisadının Geleceği" sunumuyla gerçekleşti.

İKAM Ülke Raporlarının Beşincisi Çıktı

M. Kabir Hassan, Md. Kabir Ahmed ve Iftekhar Ahmed Robin'in yazdığı İKAM ülke raporlarının beşincisi "Bangladeş'te İslami Bankacılık ve Finans Alanına Genel Bir Bakış" çıktı.

KYA'DAN HABERLER

KGU 5 | STK'larda Denetleme Programı Gerçekleşti

STK’ların kurumsallaşmasına katkı sunmak hedefiyle, her bölümünü farklı yazarların kaleme aldığı ve 10 farklı bölümden oluşan kitap sivil toplumun yararına sunulacak.

STK’larda Kurumsal Yönetim İçin El Kitabı

STK’ların kurumsallaşmasına katkı sunmak hedefiyle, her bölümünü farklı yazarların kaleme aldığı ve 10 farklı bölümden oluşan kitap sivil toplumun yararına sunulacak.

KGU 6 | STK'larda Gönüllü İletişimi Programı Gerçekleşti

Kurumsal Gelişim Uygulamalarının altıncısı “STK'larda Gönüllü İletişimi" başlığında Doç. Dr. M. Lütfi Arslan'ın sunumuyla, 21 Aralık 2019'da İLKE Vakfı'nda gerçekleşti.

İGİAD'DAN HABERLER

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne Ziyaret

İGİAD Eğitim Komisyonu İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin Cevizli Kampüsünde bulunan Eğitim ve Hukuk Fakültelerinde ziyaretlerde bulundu

Ders Veren Tecrübelerin Konuğu Alpaslan Durmuş

Ders Veren Tecrübeler Programının 12.si Doç. Dr. Nihat Alayoğlu’nun moderatörlüğünde, Eğitimci Alpaslan Durmuş’un katılımıyl İGİAD Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İGİAD Yönetim Kurulu Yıllık Planlama Kampını Tamamladı

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) Yönetim kurulu 2019 yılı değerlendirme ve 2020 yılı planlama ve strateji geliştirme kampını tamamladı.

İLEM'DEN HABERLER

Akademik Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?

Lisansüstü eğitimlerine devam eden araştırmacılara ve İLEM Eğitim son kademe öğrencilerine yönelik “Akademik Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?” isimli eğitim düzenlendi.

1970’lerde İslamcı Gençlik Hareketi: Akıncılar

İLEM'de1980 öncesi bir toplumsal-siyasal hareket olarak Akıncılar Hareketi nin ele alındığı bu çalışmada, İslamcı gençlik hareketinin örgütsel, ideolojik ve siyasi oluşumları inceledi.

Tarihçi & Sanatı Programının 7.si Gerçekleştirildi

Siyer ve İslam Tarihi Konusunda Bilinmesi Gereken 88 Soru isimli eserlerin ortaya çıkışının arka planını ve muhtevası Tarihçi & Sanatı 7’de Adnan Demircan ve Adem Apak ile ele alındı.

YEKDER'DEN HABERLER

YEKDER Gönüllüleri Hasbihal Programında Buluştu

Özgün eğitim programı ve materyaller geliştiren ve uygulayarak çalışmalarında 16 yılı geride bırakan YEKDER, gönüllüleri, yöneticileri ve çalışanları ile bir araya geldi.

EGP Uluslararası Öğrencilere Tanıtıldı

YEKDER tarafından sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı gerçekleştirilen tanıtım programı ile 100’den fazla ülkede eğitim faaliyetleri yürüten eğitimcilere tanıtıldı.

YEKDER Modelleme Çalışmaları Kars'ta

Marifet Okulu, YEKDER ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) işbirliği ile gerçekleştirilen modelleme çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’ye yayılarak yeni gençlere ulaşıyor.

ÜYE KURULUŞLARIMIZ

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ